Demirtaş yazdığı mektupla 6’lı masayı yerden yere vurdu: Siz hiç utanmıyor musunuz?

Edirne F Tipi Cezaevi’nde 5,5 yılı aşkın müddettir tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Lideri...

Demirtaş yazdığı mektupla 6’lı masayı yerden yere vurdu: Siz hiç utanmıyor musunuz?

Edirne F Tipi Cezaevi’nde 5,5 yılı aşkın müddettir tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş, yayınlanan yeni yazısında muhalefeti adeta topa tuttu.

“PARTİLERİN AÇIKLAMALARI İNSANLARIN MESELELERİNE TAHLİL OLMUYOR”

Kendisini “kararsız” bir seçmen yerine koyarak, partilerin telaffuzlarının bu kararsızlığı gidermediğini belirten Demirtaş, muhalefet başkanlarının açıklamalarının insanların sıkıntılarına tahlil olamadığını söz etti.

“ÇOCUKLARIM İÇİN HALA KORKUYORUM VE NE YAPACAĞIM BİLEMİYORUM”

Türkiye’de yüzde 70’lik bir kesitin değişimden yana olduğunu lakin muhalefet başkanlarının hiçbir şey söylemediklerini belirten Demirtaş, artigercek’te yer alan yazısında özetle şu sözleri kullandı;

“Çocuklarım için hala korkuyorum ve ne yapacağımı bilemiyorum. Üstte kelamını ettiğim ortalama bir seçmen olarak sabah CHP’li oluyorum, öğleye yanlışsız DÜZGÜN Partiliyim, öğlenden sonra DEVA’ya geçiyorum, sonra HDP’de karar kılıp akşam Gelecek Partisi’ne meylediyor, gece Saadet Partisi diyorum ve uyumadan evvel yeniden kararsız kalıyorum.

“ŞU PERİŞAN HALDE MİLYONLARA BAKIP UTANMIYOR MUSUNUZ?”

Şu perişan haldeki on milyonlara bakıp da hiç mi utanmıyorsunuz? Halbuki siz kararsız seçmenden daha kararsızmışsınız. Lütfen artık kendinize gelin. Durumun vahametine ve ciddiyetine uygun bir duruşla ortak ve somut bir bildiride buluşup memleketi uçurumun tabanından çıkarın. Sorumluluk da vebal de hepinizdedir.”