Fibabanka’dan Çiftçilere Özel Vadeli Kredi

Tarım bölümünü ve çiftçiyi her vakit destekleyen Fibabanka, yarım asrı aşan tarihiyle çiftçilere takviyesini sürdüren...

Fibabanka’dan Çiftçilere Özel Vadeli Kredi

Tarım bölümünü ve çiftçiyi her vakit destekleyen Fibabanka, yarım asrı aşan tarihiyle çiftçilere takviyesini sürdüren Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Trakya Birlik) ile iş birliğine imza attı. Muahede kapsamında, Trakya Birlik’e bağlı kooperatiflerin satış mağazaları üzerinden çiftçiler, 2023 hasat vadeli Fibabanka Tarım Kredisi kullanabilecek.

Teknolojik alt yapısı ile müşterilerinin finansal gereksinimlerine yerinde tahliller geliştirerek hayatlarını kolaylaştıran ve kesime taraf veren Fibabanka, çiftçilerin de yanında olmaya devam ediyor. Bu doğrultuda Fibabanka, Trakya Birlik mağazalarından yapılacak tohum, gübre, zirai ilaç üzere tarım eseri harcamalarında 2023 hasat devri ödemeli kredi imkânı sunuyor.

Trakya Birliğe bağlı kooperatiflerin satış mağazalarından yapılacak zirai alışverişlerde, Fibabanka müşterisi olsun olmasın çiftçilerimiz masrafsız ve sigorta bedelsiz, 2023 hasat vadeli kredi imkânından faydalanabiliyor. Çiftçiler, süratli ve yalın bir sürecin akabinde 5 dakikada süreçlerini yaparak, istedikleri zirai esere anında sahip olabiliyorlar.

Fibabanka Tedarik Zinciri Bankacılığı Yöneticisi Murat Aşık söz konusu iş birliğine ait şöyle dedi: “Fibabanka olarak, ziraî üretimdeki muhtaçlıkları karşılamak, dala ve çiftçiye dayanak olmak maksadıyla Trakya Birlik ile değerli bir muahedeye imza attık. Bu kapsamda; çiftçilerimizin Trakya Birliğe bağlı kooperatiflerin satış mağazalarından temin edecekleri tohum, gübre, zirai ilaç eserlerinde 2023 hasat vadeli kredi sağlıyoruz. Böylelikle tarıma takviye olmanın yanı sıra çiftçilerimizin ödemelerini nakit akışları doğrultusunda uzun vadeli yapabilmelerine imkan tanıyoruz. Çiftçilerimiz, TRAKYA boşluk T.C. kimlik numarası boşluk doğum tarihlerini günayyıl halinde (GGAAYYYY) 3422’ye gönderecekleri bir SMS ile kefilsiz, senetsiz, mağazada anında alışveriş kredisi kullanabiliyorlar. Maksadımız, çiftçilerimizin tek noktadan anında muhtaçlıklarını karşılayabilmeleri.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı