Sektöründe bir ilk: Passo artık Görme Engelsiz Marka

Bir Etkin Bank markası olan aktiflik biletleme platformu Passo bölümünde bir unsur imza atarak, markalar...

Sektöründe bir ilk: Passo artık Görme Engelsiz Marka

Bir Etkin Bank markası olan aktiflik biletleme platformu Passo bölümünde bir unsur imza atarak, markalar ve görme engelliler için özgürlük teknolojileri geliştiren BlindLook platformu ile iş birliği yaptı. Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Günü’nde “Eyebrand” sertifikası alan Passo, artık görme engelli kullanıcılara da pürüzsüz bir tecrübeyle hizmet verebilecek.

Aktif Bank ve iştiraki E-Kent’in ortak markası, aktifliklerin giriş anahtarı Passo; Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Günü kapsamında manalı bir iş birliğine imza attı. BlindLook platformu tarafından geliştirilen ve görme manisiz markaların sunduğu kapsayıcı hizmeti belgeleyen küresel sertifika Eyebrand’e sahip olan Passo, artık manisiz bir biletleme tecrübesi sunuyor. Bu gelişmeyle, görme engellilerin sesli komut teknolojileriyle Passo platformunu özgürce kullanabilmesi sağlanıyor.

Spor ve cümbüş platformu olarak görme manisiz marka olmaktan memnunluk duyduklarını belirten E-Kent Genel Müdürü Atıl Aykar, “10 milyonu aşkın kullanıcısı olan Passo’nun görme engelli bireyler için de kolaylıkla erişilebilir olması bizim için büyük kıymet taşıyor. Bu kapsamda, eşit ve manisiz bir dünya inşa etmek maksadıyla çalışan BlindLook ile iş birliği yaptık ve ‘Eyebrand’ yani ‘Görme Manisiz Marka’ olduk. Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Günü üzere manalı bir tarihte hayata geçirdiğimiz projemizle artık hem taşınabilir uygulamamız hem de web sitemiz görme engelliler için hizmet verebilecek” dedi.

Passo markası ile kültürel, toplumsal ve sportif etkinliklere erişim sağladıklarının altını çizen Faal Bank Müşteri Tecrübesi ve İrtibat Küme Lideri Gamze Numanoğlu ise “Lider biletleme markası Passo ile ulaştığımız milyonlarca müşterimizi hayata katmak, toplumsal ve kültürel hayatlarına anahtar olmak en temel gayelerimizden. Görme Manisiz Marka olarak, Blindlook ile yaptığımız iş birliği ile görme engelli bireyler için de markamızı manisiz kıldık ve etkinliklere erişimlerini pürüzsüz bir tecrübeye dönüştürdük. Manisiz markaların her geçen gün artmasını ve harika müşteri tecrübesinin mani tanımaksızın tüm bireyler için yayılmasını diliyorum” biçiminde konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı