Emirates, yeni marka elçisi Penelope Cruz’u duyurdu

Emirates, en son reklam kampanyasında ve marka işbirliğinde Penelope Cruz’un yer alacağını açıkladı. Akademi Ödüllü...

Emirates, yeni marka elçisi Penelope Cruz’u duyurdu

Emirates, en son reklam kampanyasında ve marka işbirliğinde Penelope Cruz’un yer alacağını açıkladı.

Akademi Ödüllü aktris, halihazırda Emirates markasının sıkı bir hayranı ve Dubai’yi birçok sefer ziyaret etmiş sık uçan bir yolcu. Markanın adeta imzası niteliğindeki Emirates A380 uçağında çekilen özel kamera gerisi manzaralarında Cruz, Emirates’e olan tutkusunu ve markayla olan müspet münasebetini ortaya koyarken, yıllarca havayolu ile hayatının en özel seyahatlerinden kimilerinde seyahat ettikten sonra Emirates ile ortak olmaktan heyecan duyduğunu belirtti.

Yeni TV reklamları, Haziran 2023’ten itibaren hem İngilizce hem de Penelope’nin ana lisanı olan İspanyolca olarak dünya çapında yayınlanmaya başlayacak. ‘Seyahat yalnızca uçuş noktası ile ilgili değil; tıpkı vakitte oraya nasıl ulaştığınızla ilgilidir’, temasıyla hazırlanan kısa reklamlar, Cruz’u Emirates First ve Business Class yolcularının “İyisiyle Uçarken” tadını çıkarttıkları; A380 Uçak İçi Dinlenme Salonunda hazırlanmış bir içecekten bulutların üzerinde rahatlatıcı bir duşa, canlı TV’de yayınlanan  futbol maçı heyecanından lüks havyarın tadına varmaya kadar tüm özel ayrıcalıkları denerken gösteriyor. Diğer bir reklamda ise, Emirates’in yeni Premium Economy Class kabinindeki geniş koltukların keyfini çıkarıyor.

Emirates Kabin Grubu ile birden çok lisanda etkileşime giriyor ve Emirates’in ödüllü uçak içi cümbüş sistemi ice’daki çok çeşitli sinemaların ve içeriğin keyfini havacılık bölümünün en büyüğü olan devasa 32 inç tam HD LCD ekranda çıkarıyor. Cruz ayrıyeten, özel First Class Süitinde ferdî sıcaklık denetimlerini kullanırken ve özel dürbün kullanarak gökyüzünden yüksek görüntülerin keyfini çıkarırken sinemaya alındı. Ayrıyeten, seyahatinin en başından itibaren harika olmasını sağlayan bir dizi ayrıcalıkla çevrili yatağında Emirates hidra-aktif nemlendirici pijamalarını giyerek siesta yapıyor.

Yeni TV reklamlarının her biri, mesleği boyunca sinema, dizi ve reklam kısımlarında 21 ödül  ve 30 adaylık kazanmış, ikili Oscar ödüllü Hollywood direktörü Robert Stromberg tarafından yönetildi ve hayata geçirildi. Stromberg, TV reklamlarının Cruz’un kendine has mizah anlayışını korurken ‘İyisiyle Uçma’ tecrübesinin ayrıcalıklarını yansıtmasını sağlamak için Emirates marka grubuyla yakın bir halde çalıştı. Saygın imal meskeni Ridley Scott Associates ayrıyeten TV reklamları dizisini ve özel efektler için çok ödüllü yaratıcı stüdyo Framestore’u destekledi.

Emirates’in Marka ve Reklamdan Sorumlu Kıdemli Lider Yardımcısı Richard Billington, bahis hakkında şunları söyledi; “Emirates, seyahatinizin  uçtuğunuz noktanın kendisi kadar değerli olduğu ‘İyisiyle Uçma’ tecrübesi ile ilgilidir. Emirates tecrübesindeki her detayla ilgileniyoruz ve Emirates markasını yansıtan bir marka elçisi istiyorduk. Bu kişinin; klas, tarz sahibi ve çağdaş, küresel çekiciliğe sahip biri olması gerekiyordu. Penelope, aradığımız özelliklere tam olarak uyan kusursuz bir tercihti.”

Burj Girl, Emirates’te seyahat eden Jennifer Aniston ve Gerry the Goose üzere dünya çapında başarılı başka reklamların müsaadeden giderek; Penelope Cruz’un, Emirates’in kendi dijital kanallarında yer alan ve dünya çapında TV haber kanallarında yayınlanacak reklam dizilerinde yer alması beklenirken, önümüzdeki yıl içinde daha fazla ortak aktiflik duyurulacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı