MÜSİAD İzmir’den Almanya’ya Çıkarma: İzmirli İş İnsanları Almanya’ya Gidiyor

MÜSİAD İzmir Lideri Bilal Saygılı, 6-9 Ekim 2022 tarihleri ortasında Almanya’ya iş gezisi düzenleyerek İzmirli...

MÜSİAD İzmir’den Almanya’ya Çıkarma: İzmirli İş İnsanları Almanya’ya Gidiyor

MÜSİAD İzmir Lideri Bilal Saygılı, 6-9 Ekim 2022 tarihleri ortasında Almanya’ya iş gezisi düzenleyerek İzmirli iş insanları ile çıkarma yapacaklarını söyledi.

Müstakil Endüstrici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Lideri Bilal Saygılı, İzmir’den 30 kişilik iş adamı topluluğu ile Almanya’nın Stuttgart-Karlsruhe-Frankfurt kentlerinde üç gün mühletle incelemeler ve iş görüşmeleri yapmak üzere gideceklerini bildirdi.

MÜSİAD’ın Türkiye’nin dünyadaki en yaygın Sivil Toplum Kuruluşu olduğunu söyleyen Saygılı, “MÜSİAD’ın Genel Liderimiz Mahmut Asmalı’nın riyasetinde yurt içinde 84 irtibat noktası, yurt dışında da 81 farklı ülkede toplamda 165 irtibat noktasında bulunan örgütlü yapısı ile global bir oyuncu olarak çok kıymetli bir pozisyona sahip olduğunun altını çizmek istiyorum. Bu büyük potansiyelimizle, Türkiye’nin kalkınmasına katkıda bulunacak ve halkımızın refah düzeyini yükseltecek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Çalışmalarımızın bir tanesi de üyelerimizin dış ticaretini geliştirmek ve işbirliklerini arttırmak üzere yurt dışı iş seyahatleri düzenliyoruz. Bu kapsamda İzmir’den farklı kesimlerden 30 kişilik heyet ile 6-9 Ekim 2022 tarihlerinde Almanya’ya gideceğiz. Seyahatimizde Türkiye ile Almanya ortasındaki ticaret hacminin geliştirilmesi, karşılıklı yatırım fırsatları, iki ülke ortasındaki ekonomik bağlar ile iş birliği çalışmalarını görüşeceğiz. Stuttgart, Karlsruhe ve Frankfurt kentlerinde bulunan MÜSİAD Şubelerimiz ile bir ortaya geleceğiz. 3 gün boyunca devam edecek ziyaret kapsamında, B2B görüşmeleri, işyeri ziyaretleri ve kent gezisi üzere tertipler da düzenleyeceğiz. Seyahatimizin ülkemize ve kentimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı