Migros’tan Migros UP Girişimcisine 2,3 Milyon TL Yatırım Takviyesi

Migros, Migros Up çatısı altında girişimcilere eser ve hizmetlerini geliştirme imkanı sunarken, inovatif eserlerin büyüme...

Migros’tan Migros UP Girişimcisine 2,3 Milyon TL Yatırım Takviyesi

Migros, Migros Up çatısı altında girişimcilere eser ve hizmetlerini geliştirme imkanı sunarken, inovatif eserlerin büyüme yolculuklarınada yatırımlarıyla takviye oluyor. Migros, Migros Up ortak inovasyon sürecinde Wamo’yu birlikte geliştirdiği girişimciye, 2,3 milyon TL yatırım yaptı.

Migros, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin büyümesine katkı sağlayan yatırımlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Migros Up, Migros profesyonelleriyle birlikte girişimcilere yeni teknolojilerini, eser ve hizmetlerini geliştirme imkanı sunuyor. Ayrıyeten girişimcilere iş modellerini geliştirmeleri için de gerçek çalışma ortamında test fırsatı veriyor. Bu kapsamda Migros, Migros Up ortak inovasyon sürecinde Wamo’yu birlikte geliştirdiği Hergele Mobility teşebbüsüne, fon üzerinden 2,3 milyon TL yatırım yaptı. Yatırım tipine katılan başka fonlarla birlikte Hergele Mobility’nin değerlemesi 2,55 Milyon dolara ulaştı.  

Yatırım haberini İTÜ Çekirdek’in Bing Bang 2022 sahnesinde duyuran Migros, bu yatırımla eser taşıma süreçlerinde işlevsel, verimli, kullanımı kolay, ergonomik, güçlü, hesaplı ve tabiat dostu bir tahlil sunan Wamo’nun geliştirme ve ticarileştirme sürecine takviyelerini sürdürdü.   

Migros Up, 1 yılda 9 farklı teşebbüsle ortak inovasyon projesi hayata geçirdi

 Türkiye’de girişimcilik ekosistemine paha katmak maksadıyla 2021 yılında kurulan Migros Up, girişimcilere Migros’un güçlü altyapısı, test ortamını kullanma fırsatı ve Migros profesyonelleriyle birlikte çalışma imkanı sunuyor. ‘Ortak inovasyon’ mottosuyla hayata geçirilen Migros Up, bugüne kadar 9 farklı teşebbüsle çeşitli projeler gerçekleştirdi. Teşebbüsler, sıfırdan geliştirdikleri eser ve hizmetlerini perakende bölümünde deneyimleme imkanı buldu. 

“Ortak inovasyon ürünü Wamo, dünyaya açılıyor”

Migros Ticaret A.Ş. Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kerim Tatlıcı, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı dayanaklı Ar-Ge merkezine sahip birinci ve tek besin perakende şirketi olarak depolamadan lojistiğe kadar birçok farklı alanda otonom teknolojiler üzerine çalışıyoruz. Migros Up’ın ortak inovasyon geliştirme vizyonu ile desteklediği Wamo, Migros’un 10 farklı dağıtım merkezinde kullanılıyor ve tıpkı anda 3 mağazanın siparişi toplanabiliyor. İç lojistikte yüzde 70’e varan verimlilik artışı sağlayan Wamo, araç kullanıcısının adım sayısını yüzde 96 azaltıyor. Wamo’nun milletlerarası ve ulusal platformlarda patent müracaatlarını tamamladık. Teknoloji dünyası için yılın en kıymetli etkinliklerinden olan Consumer Electronics Show (CES) 2022’de tanıtımını yapacağımız Wamo’yu farklı şirketlerde kullanılmak üzere küresel pazara sunmayı hedefliyoruz. Migros olarak, Migros Up ile teşebbüs ekosistemine verdiğimiz dayanağı ve yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Maksadımız, ortak inovasyonla yeni eser ve hizmetler hayata geçirmek ve Türkiye’den dünyaya teknoloji ihracatını artırmak” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı