Bu gurur Necmettin Pamir’in

İSTANBUL (İGFA) – Birinci kere bir Türk beyin cerrahına verilen bu mükafata layık görülen Prof....

Bu gurur Necmettin Pamir’in

İSTANBUL (İGFA) – Birinci kere bir Türk beyin cerrahına verilen bu mükafata layık görülen Prof. Dr. Pamir “Türk Nöroşirurjisi açısından bu mükafatın bir takdir ve onur olduğunu, ülkemizin bu mükafatı hak ettiğini düşünüyorum. Şahsî olarak da, bugüne dek yaptıklarımızın, ürettiğimiz akademik çalışmaların ve ürettiğimiz kozmik bilginin takdir edildiğini görmekten ötürü çok mutluyum” diye konuştu.

Avrupa’da beyin cerrahisi alanında tüm dernekleri çatısı altında toplayan Avrupa Beyin Cerrahisi Dernekleri Birliği’nin (EANS) ‘Üstün Hizmet Ödülü’ iki yılda bir, bilim ve eğitim alanında yaptıkları sıra dışı çalışmalarla kendisinden sonrakilere ilham kaynağı olan bireylere veriliyor. Prof. Dr. M. Necmettin Pamir’e ‘Üstün Hizmet Ödülü’, EANS’ın, Sırbistan’ın başşehri Belgrad’ da düzenlenen Avrupa kongresinde yapılan merasimde takdim edildi.

Çeşitli ülkelerden gelen seçkin bir iştirakçi topluluğunun huzurunda, Avrupa Beyin Cerrahisi Dernekleri Birliği (EANS) Lideri Prof. Dr. Andreas Demetriades tarafından plaket ve sertifikası takdim edilen Prof. Dr. M. Necmettin Pamir, Avrupa Nöroşirurjisine yapmış olduğu harikulâde hizmetlerinden ötürü ‘Üstün Hizmet Ödülü’nü alan birinci Türk doktor oldu.

ÜLKEMİZ VE KENDİ ADIMA ONUR DUYDUM

2016-2018 yılları ortasında Dünya Nörolojik Cerrahi Akademisi’nin (President of World Academy of Neurological Surgery) birinci Türk Lideri olan, dünyanın sayılı beyin cerrahlarından Acıbadem Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. M. Necmettin Pamir, Türk Nöroşirurjisi açısından bu mükafatın bir takdir ve erdem olduğunu, ülkemizin bu mükafatı hak ettiğini belirtirken, “Kişisel olarak da bugüne dek yaptıklarımızın, ürettiğimiz akademik çalışmaların ve ürettiğimiz üniversal bilginin takdir edildiğini görmekten ötürü onur duydum” dedi.