Acer, AMD Ryzen 7040 Serisi İşlemciler ve Wi-Fi 7 Teknolojisiyle Desteklenen Yeni Swift Edge 16 Modelini Duyurdu

Acer Swift Edge 16, AMD Ryzen 7040 Serisi işlemciler[1], AMD Radeon 780M’ye kadar grafik kartları...

Acer, AMD Ryzen 7040 Serisi İşlemciler ve Wi-Fi 7 Teknolojisiyle Desteklenen Yeni Swift Edge 16 Modelini Duyurdu
  • Acer Swift Edge 16, AMD Ryzen 7040 Serisi işlemciler[1], AMD Radeon 780M’ye kadar grafik kartları ve belli işlemcilere sahip modellerde AMD Ryzen AI ile desteklenen ince ve hafif bir kasada performans ve taşınabilirliği bir ortaya getiriyor.
  • 120 Hz yenileme suratı, yüzde 100 DCI-P3 renk gamı ve 500 nit azamî parlaklığa sahip 16 inç 3,2K OLED ekranıyla canlı görseller sunuyor.
  • Microsoft Pluton ve Windows Hello özellikli Secured Core PC, bilgilerin bulut ortamından donanıma kadar korunmasına yardımcı oluyor
  • Wi-Fi 7’ye[1] kadar irtibat ve süratli şarj uyumluluğunun yanı sıra kritik kıymet taşıyan temas noktaları, kullanıcıların hareket halindeyken de çalışmaya devam etmelerini ve temasta kalmalarını sağlıyor

Acer, donanımlarından yüksek bilgi süreç kapasitesi, üretkenlik ve taşınabilirlik isteyen dinamik profesyoneller için özel olarak tasarlanan yenilenmiş Acer Swift Edge 16 (SFE16-43) dizüstü bilgisayarını duyurdu. Yeni kuşak performans ve görseller için AMD Ryzen 7040 Serisi işlemciler[1] ve AMD Radeon 780M’ye kadar grafik kartlarıyla güçlendirilen son derece hafif dizüstü bilgisayar, makul işlemcilere sahip modellerde AMD Ryzen AI özelliği sayesinde günümüzün yapay zeka taleplerini ve daha fazlasını kolaylıkla karşılayabiliyor.

Swift Edge 16, 120 Hz’lik yükseltilmiş yenileme suratına ve yüzde 100 DCI-P3 renk gamı dayanağına sahip 16 inçlik 3,2K OLED ekranıyla gerçeğe yakın renkler ve manzaralar sunuyor. Wi-Fi 7[1] uyumlu olan ve Windows 11 işletim sistemiyle birlikte gelen dizüstü bilgisayar, Microsoft Pluton ve bir dizi akıllı özellik sayesinde kullanıcıların süratli kablosuz ağlara bağlanabilmelerini ve özel bilgilerini garanti altına alabilmelerini sağlıyor.

 Görsel Olarak Çarpıcı Tasarım ve Ekran

Acer Swift Edge 16, göz alıcı tasarımı ve renkli ekran özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Ultra ince ve hafif magnezyum alaşımlı kasası sırf 12,95 mm kalınlığında ve sırf 1,23 kg tartısında olan aygıtın dizaynını şık olivin siyahı dış yüzeyi tamamlıyor. Kullanıcılar, 120 Hz yenileme suratı, yüzde 100 DCI-P3 renk gamı takviyesi ve 0,2 ms reaksiyon müddetine sahip 16 inç 3,2K OLED paneliyle (3200 x 2000) sinema kalitesinde imajların keyfini çıkarıyor. 1.000.000:1 kontrast oranı, 500 nit azamî parlaklık ve VESA DisplayHDR True Black 500 sertifikasyonunu bir ortaya getiren OLED dizüstü bilgisayar, kullanıcıların hassas ve yüksek kontrastlı renklerin keyfine varmasını sağlıyor. TÜV Rheinland Eyesafe® sertifikalı ekran, uzun vadeli kullanımlarda daha fazla konfor için mavi ışığa maruz kalmayı azaltmaya yardımcı oluyor.

Yapay Zeka Gücü ile Optimize Edilmiş Performans ve Güvenlik

Swift Edge 16, yüksek performans ve dizüstü bilgisayarın prize takılı olmadığında daha uzun mühlet çalışmasını sağlayan güç verimliliği için en yeni AMD Ryzen 7040 Serisi işlemcilerden[1] yararlanırken, sürükleyici görseller için AMD Radeon 780M’ye kadar grafik kartlarını içeriyor. Makul işlemcilere sahip modellerde AMD Ryzen AI özelliğine sahip olan bu özel motor, imajlı görüşmeler için gerçek vakitli görüntü kalitesi iyileştirmeleri üzere yeni yapay zeka tecrübelerini beraberinde getiriyor. Varsayılan olarak aktif olan yerleşik Microsoft Pluton güvenlik işlemcisi sayesinde Switch Edge 16, karmaşık akınlara karşı savunmaya yardımcı olmak için ek muhafaza sağlarken, Windows Hello’yu destekleyen parmak izi okuyucusu Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayarda kullanıcı kimliğinin biyometrik olarak doğrulanmasına imkan tanıyor.

AMD Ryzen dayanaklı dizüstü bilgisayar ayrıyeten süratli data transferi, daha düşük gecikme ve daha süratli yükleme müddeti için 32 GB’a kadar LPDDR5 RAM[1] ve 2 TB’a kadar PCIe Gen 4 SSD depolama[1] ile birlikte geliyor ve gelişmiş fan ve hava girişli klavye dizaynlarına sahip TwinAir soğutma teknolojisi, aygıtın tam süratte çalışmasına yardımcı oluyor.

Wi-Fi 7 ile Akıllı Özellikler ve Meselesiz Bağlantılar

Swift Edge serisinin en son sürümü, 5,8 Gbps’ye kadar yüksek sürat, 2 ms’nin altında düşük gecikme müddeti ve ayrıyeten süratli ve muteber kablosuz temaslar için çoklu ilişki özelliği dahil olmak üzere Wi-Fi 7’ye[1] kadar kablosuz ağ teknolojilerini destekliyor.   Swift Edge 16 ayrıyeten genel üretkenliği ve kullanım kolaylığını artırmaya yardımcı olacak bir dizi akıllı özellik içeriyor. Windows Studio Effects takviyesi sayesinde kullanıcılar, otomatik çerçeveleme, bakış düzeltme ve gelişmiş art plan bulanıklaştırma özelliklerine sahip 1440p QHD web kamerası ile görüntü konferanslar sırasında kendilerini en uygun halde temsil edebiliyor. Web kamerası ayrıyeten Acer’ın süreksiz gürültü azaltma teknolojisi (TNR) ve yapay zeka ile gürültü azaltma özellikli Acer PurifiedVoice™ teknolojisini içeriyor. Aygıt ayrıyeten tam boyutlu bir klavyeye ve iki USB Type-A ilişki noktası, süratli şarj ve görüntüleme özelliklerine sahip çift USB 4 Type-C PD 65 W ilişki noktası, HDMI 2.1 ve bir Micro SD kart okuyucu dahil olmak üzere bir dizi temel irtibat noktasına sahip.

Fiyatlandırma ve Bulunabilirlik

Swift Edge 16 (SFE16-43) Temmuz ayı itibariyle EMEA bölgesinde 1.199 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye nazaran değişiklik gösterebilir. Makul pazarlarda bulunabilirlik, eser özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen acer adresinden size en yakın Acer ofisi ile bağlantıya geçin.

Ürün görselleri ve teknik özellikleri için Acer’ın basın kitine göz atabilir yahut tüm duyuruları görmek için Computex basın odasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı