Düğüncüler sokakta polisle tartıştı! Atılan yumruk sonrası ortalık savaş alanına döndü

Esenyurt’un Fatih Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde teze nazaran, bir küme sokakta düzenleyecekleri düğün için yolu...

Düğüncüler sokakta polisle tartıştı! Atılan yumruk sonrası ortalık savaş alanına döndü

Esenyurt’un Fatih Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde teze nazaran, bir küme sokakta düzenleyecekleri düğün için yolu kapatmak istedi. Sokakta meskenleri bulunanlar durumu polis gruplarına bildirdi. Olay yerine gelen polisler, ‘sokağı kapatarak düğün yapılamayacağı’ tarafında ihtarda bulundu.

POLİSE YUMRUK ATINCA ORTALIK KARIŞTI

Yapılan ikazlara aldırış etmeyenler, polis takımları ile tartışmaya başladı. Bir mühlet sonra tartışma yerini arbedeye bıraktı. Arbede sırasında kümeden 2 kişi, polise yumruk attı. Bunun üzerine gruplar, kümesi dağıtmak için biber gazı kullandı ve havaya ateş etti. Olay yerine gelen destek polis takımlarına karşın bir mühlet daha devam eden arbede, zahmetle yatıştırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YAŞANAN GERGİNLİK KAMERADA

Sokakta, küme ile polis ortasında yaşanan gerginlik etraftakiler tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. İmajlarda, tartışma sırasında 2 kişinin polis memuruna yumruk atması, polisin havaya ateş ettiği, bu sırada bir kişinin yerde yattığı ve birtakım bireylerin polise sandalye fırlattığı anlar yer alıyor.

Demirören Haber Ajansı / 3. Sayfa