Eski eşine açtığı hakaret davasını kazanan Johnny Depp’den ilk açıklama: Hayatımı geri verdiler

Hollywood yıldızı Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard ortasında 6 haftadır devam eden iftira...

Eski eşine açtığı hakaret davasını kazanan Johnny Depp’den ilk açıklama: Hayatımı geri verdiler

Hollywood yıldızı Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard ortasında 6 haftadır devam eden iftira davasında karar çıktı. Virginia Fairfax İlçe Mahkemesinde görülen davada 7 kişilik heyet heyeti, Depp’i haklı buldu. Heard’ün 2016’da ayrıldığı Depp’e 15 milyon dolar tazminat ödemesine karar verildi.

DEPP: HEYET BANA HAYATIMI GERİ VERDİ

Haftalardır beklediği kararı İngiltere’de öğrenen Depp, sözcüsü aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Jüri bana hayatımı geri verdi. Sahiden çok mutluyum” dedi. Deep, Latinceden alıntı yaparak, “Veritas numquam perit” (Gerçek asla yok olmaz) diye de ekledi.

JOHNNY DEPP VE AMBER HEARD ORTASINDA NELER OLDU?

Johnny Depp, 2018 yılında Amerikan medyasında yer alan makalesi nedeniyle eski eşi Heard’e ‘karalama’ davası açtı ve 50 milyon dolar tazminat talebinde bulundu. Eski eş Heard ise karşı atakta bulundu ve 100 milyon dolarlık tazminat davası açtı. Davada ikilinin münasebetlerine dair pek çok ayrıntı ortaya döküldü. Heard, Depp’in kendisine tekraren vurduğunu, kırık bir şişeyle cinsel tacizde bulunduğunu sav etti. Duruşmalar sırasında bu argümanlarını ileri sürerken sık sık da gözyaşlarına boğuldu.

Depp ise en başından itibaren bütün bu savları reddedip Heard’ün ispatlarını çürütmek için yeni deliller ve şahitler sundu. Davaya damga vuran olaylarda biri de bu delillerle ortaya çıktı; Heard’ün Depp’i yumrukladığını söylediği ses kaydı dinlenirken davanın son günlerinde sürpriz bir şahit da Depp’in yanında yer alarak herkesin dikkatini çekti.

Heard, gördüğünü sav ettiği şiddet anlarından birini anlatırken Depp’in eski sevgilisi Kate Moss’u da vaktinde merdivenlerden ittiğini belirtince şahit olarak Kate Moss da davadaki yerini aldı.

İlgili Haberler