Yetkililer yolu kapattı, yatırımcı neye uğradığını şaşırdı! 4 milyonluk tesis çöp olmak üzere

Haberler.com/ Fazilet Yaşar – Kırşehir’in Akçagıl köyü mevkiinde devlet teşviki ile hayvancılık üzerine işletme kuran...

Yetkililer yolu kapattı, yatırımcı neye uğradığını şaşırdı! 4 milyonluk tesis çöp olmak üzere

Haberler.com/ Fazilet Yaşar – Kırşehir’in Akçagıl köyü mevkiinde devlet teşviki ile hayvancılık üzerine işletme kuran Orhan Çopuroğlu yaklaşık 4 milyon liraya mal olan işletmesine giden yolun Organize Sanayi Bölgesi yetkililerince kapatılması nedeniyle büyük mağduriyet yaşıyor. Tarla yollarından işletmesine ulaşmakta zorluk çeken Çopuroğlu, birçok vakit aracıyla kar ve çamura saplanarak saatlerce mahsur kaldığını büyük mağduriyet yaşadığını söz etti.

“DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI”

Yetkileri misyona davet eden Çopuroğlu, “Ülkemizin ve Kırşehir’in iktisadına katkı sağlamak için kurduğumuz işletmemizde olmaması gereken lakin akıl almaz bir mağduriyet yaşıyoruz. Öteki vilayetlerde iktisada katkı sağlayacak işletmeler el üstünde tutulurken bizler adeta güç kurallara zorlanıyoruz buna hiç bir mana veremiyoruz bu tam manasıyla bir akıl tutulması artık dayanacak gücümüz kalmadı artık buna en kısa vakitte bir tahlil bulunmasını istiyoruz.” dedi.

MİLYONLUK TESİSLER ÇÖP OLACAK

Hiç bir siyasi ve bürokratik çekişmenin yaşanmadan neden bu türlü bir karar alındığını merak eden üreticiler, devletin istediği standartlarda, ülke ve bölge iktisadına katkı sunan tesislerin yolunun kapatılmasına tahlil bulamazlarsa milyonluk tesisler çöp olacak. Binlerce hayvanın yetiştirildiği tesislere ani durumlarda veteriner dahi yetiştiremediklerini, saman nakliyesini bile yapamadıklarını belirten mağdur üreticiler yetkilileri vazifeye davet ediyor.

“YAPILAN YANLIŞLIĞI DÜZELTİN”

Bölgede mağdur olan bir cok tesis olduğu öğrenilirken öbür bir üretici su sözleri kullandı: “Yapılan yanlışlığın gerekli yönetim ya da yönetimlerce düzeltilerek pahası yüksek koyun sütünün üretiminin devam etmesinin sağlanmasına, ayrıyeten bu tesisin örnek olması yolunda, faaliyetlerin sürdürülmesine katkı sağlayacaklarını düşünüyorum. Aksi takdirde, sahipsiz Kırşehir’imizin sahipsiz iş adamları olarak kalmaya devam edeceğiz. Hayata tek pencereden bakıp tahlil ve alternatif üretemeyen beceremeyen yönetim edicilerin, makamlarını terk edip boşalan koltuklara da kentimize sahip çıkabilecek tahlil odaklı bireylerin misyon almalarına yardımcı olmalarını temenni ediyorum. Aksi halde işgal ettikleri makamları boş bıraksalar daha yararlı olacağını düşünüyorum.”

Haberler.com – İktisat

Kırıkkale, İktisat, Yeni, Haberler