Resmi Gazete’de KDV ile ilgili yeni karar! Kırmızı ette yapılan hata düzeltildi

YETERLİ Parti Küme Başkanvekili Erhan Usta’nın temel besinde KDV’nin düştüğünü kırmızı etin ise yüzde 18’e...

Resmi Gazete’de KDV ile ilgili yeni karar! Kırmızı ette yapılan hata düzeltildi

YETERLİ Parti Küme Başkanvekili Erhan Usta’nın temel besinde KDV’nin düştüğünü kırmızı etin ise yüzde 18’e çıkarıldığını gündeme getirmesinin akabinde, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında kararla ilgili sehven yapılan kusur düzeltildi.

“BU AYIBI DÜZELTİN”

DÜZGÜN Partili Erhan Usta, “Gıdaların KDV’si yüzde 1’e indirilirken kırmızı etinki yüzde 18’e çıkarıldı” paylaşımı yaptı.

Usta, “Gıdaların KDV’si yüzde 1’e indirilirken kırmızı etinki yüzde 18’e çıkarıldı. Fakir kesim nasıl olsa et yiyemiyor diye yapmış olamazsınız. Kırmızı etin yer aldığı TGTC’nin 2. faslını Kararnamenin I sayılı listesine yine ekleyin de bu ayıbı düzeltin” dedi.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANARAK DÜZELTİLDİ

Dün gece Resmi Gazete’de yayımlanan düzeltmede şu sözler yer aldı:

“13/02/2022 tarihli ve 31749 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan, 12/02/2022 tarihli ve 5189 sayılı Cumhurbaşkanı Kararının eki ‘Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Kıymet Vergisi Oranlarının Tespitine Ait Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar’ın 4 üncü hususunda sehven yer alan ‘3’üncü,’ ibaresi husus metninden çıkarılarak düzeltilmiştir.”

YİNE İNDİRİM LİSTESİNE GİRDİLER

Besinde KDV’yi yüzde 8’den yüzde 1’e indiren kararda, bulgur, arpa, mısır, yulaf, çavdar, darı, çeltik, soya, kuru fasulye, kuru barbunya, kuru bakla, nohut, mercimek, patates, kuru soğan, sarımsak, zeytin, zeytinyağı, küçük ve büyükbaş hayvanlar indirim listesinden çıkarılmıştı. Kararla birlikte bu eserler de listede tekrar yerini aldı.

Haberler.com – İktisat

Kdv, İktisat, Aktüel, Haberler