Turgutlu Kent Müzesi mayıs ayında 4 bin ziyaretçiyi ağırladı

TURGUTLU BELEDİYESİNİN KENTİN TARİHİNE IŞIK TUTAN BİRİMİ TURGUTLU KENT MÜZESİ, MAYIS AYI BOYUNCA 4 BİN 50 ZİYARETÇİ AĞIRLAYARAK, PANDEMİ BAŞLANGICINDAN BU YANA EN YOĞUN AYINI GEÇİRDİ.

Turgutlu Belediyesinin kentin tarihine ışık tutan birimi Turgutlu Kent Müzesi, mayıs ayı boyunca 4 bin 50 ziyaretçi ağırlayarak, pandemi başlangıcından bu yana en yoğun ayını geçirdi.


Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Turgutlu Kent Müzesi, pandemi sürecinde ziyarete kapanmıştı. Pandemi şartlarının hafiflediği ve normalleşmenin başladığı günlerden itibaren yeniden kapılarını ziyaretçilere açan müzede mayıs ayı, oldukça yoğun geçti.


Turgutlu Kent Müzesi’nin ziyaretçi sayısının artmasının sevindirici olduğunu belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Müzemiz açıldığı günden bu yana ilçemizde bir kültür odağı olmasının yanı sıra öğrencilerimizin eğitim sürecine de katkı sunar duruma geldi. Bir ay içerisinde 4 bin 50 ziyaretçiyi ağırladığımız müzemizi tüm hemşerilerimizin görmesi, gezmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.