Son dakika transfer haberi: Galatasaray’da kale için gözler Uğurcan Çakır’da! Yapılacak teklifin detayları belli oldu

Bu dönem Şampiyonlar Ligi gayesiyle birlikte dönemi erken açacak olan Galatasaray’da transferde öncelik verdiği mevkilerin...

Son dakika transfer haberi: Galatasaray’da kale için gözler Uğurcan Çakır’da! Yapılacak teklifin detayları belli oldu

Bu dönem Şampiyonlar Ligi gayesiyle birlikte dönemi erken açacak olan Galatasaray’da transferde öncelik verdiği mevkilerin başında kale geliyor. 12 yıldır Galatasaray kalesini muvaffakiyetle koruyan Fernando Muslera’nın hem kontratının bitmesine 1 yıl kalması hem de artık 37 yaşında olması nedeniyle Uruguaylı kaleciden sonrasını planlamak isteyen Galatasaray yaz transfer devrinde güzel bir kaleci almak istiyor.

YABANCI SEÇENEĞİ RAFA KALKTI

Cimbom’da idarenin öncelikli tercihi Muslera’nın alternatifi olabilecek düzgün bir yabancı kaleci almaktı. Lakin tecrübeli eldivenin önümüzdeki dönem da kalede yer alacak olması ve yabancı sayısında 8+3 kuralının devam edeceğini duyurulmasının akabinde bu seçenek rafa kalktı. Muslera üzere tecrübeli ve başarılı bir kalecinin yerini lakin kendini ispatlamış ve deneyimli yerli bir ismin alabileceği fikri öne çıktı. Burada da Gaziantep’ten Günay Güvenç ve Trabzonsporlu Uğurcan Çakır’ın isimleri gündemde.

HENÜZ Trabzonspor’LA TEMAS YOK

Günay ile daha evvelce temasa geçip nabız yoklayan sarı kırmızılı yöneticiler, önümüzdeki günlerde de Gaziantep FK yetkilileri ile masaya oturup bonservis pazarlığı yapacak. G.Saray geçen yıl kulübü ile kontrat yenileyen ve kontratı 2027 Haziran’da bitecek olan Uğurcan konusunda ise sakin kalıp yanlışsız sayıya bu işi bitirmeyi planlıyor. İdarenin amacı 5-6 milyon Euro düzeyinde bir sayıya transferi tamamlamak. Sarı kırmızılılar şimdi bordo mavililerle masaya oturmazken oyuncu da G.Saray’ın ilgisini biliyor.