Dünyanın beklediği transfer gerçekleşiyor! İşte Robert Lewandowski’nin yeni takımı

Bundesliga‘da şampiyonluğa ulaşan Bayern Münih‘in yıldız golcüsü Robert Lewandowski’nin geleceği muhakkak oldu. Polonyalı futbolcu, Barcelona‘nın...

Dünyanın beklediği transfer gerçekleşiyor! İşte Robert Lewandowski’nin yeni takımı

Bundesliga‘da şampiyonluğa ulaşan Bayern Münih‘in yıldız golcüsü Robert Lewandowski’nin geleceği muhakkak oldu. Polonyalı futbolcu, Barcelona‘nın yolunu tutmaya hazırlanıyor.

BARCELONA TEKLİFE SICAK BAKIYOR

Bein Sports’un Sky Sports’tan aktardığı habere nazaran, Bayern ile 2022-2023 dönemi sonuna kadar mukavelesi bulunan Polonyalı yıldız, kulübünden mukavelesi bitmeden ayrılmak istiyor. Mesleğinde yeni bir heyecan arayan Lewandowski’nin yeni adresinin ise Barcelona olacağı belirtildi. Alman basınında yazanlara nazaran ise ise Bayern Münih, mukavele uzatmayı düşünmeyen Lewandowski’yi, 35-40 milyon euro civarında bir bonservis bedeli karşılığında satmayı planlıyor. Barcelona’nın ise bu bonservis ölçüsünü ödemeye hazır olduğu belirtiliyor.

“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALARDA GELECEĞİ HAKKINDA KONUŞACAĞIZ”

Bayern Münih‘in CEO’su Oliver Kahn, daha evvel yaptığı açıklamada Lewandowski’nin bu yaz Allianz Arena’dan ayrılmayacağını söylerken “Sezon başına 30 ila 40 gol atan bir oyuncuyu satmak aptallık olur. Önümüzdeki haftalarda geleceği hakkında konuşacağız” sözlerini kullanmıştı. 33 yaşındaki yıldız, bu dönem Bayern Münih ismine çıktığı tüm kulvarlarda toplam 50 gole imza attı.