Cumhurbaşkanı Erdoğan köprüdeki görüntülere çok sinirlendi: Parlamentodan atılmalılar

Türkiye Personel Partisi Milletvekilleri Erkan Baş, Ahmet Şık ve Sera Kadıgil’in Seyahat olaylarının yıl dönümü...

Cumhurbaşkanı Erdoğan köprüdeki görüntülere çok sinirlendi: Parlamentodan atılmalılar

Türkiye Personel Partisi Milletvekilleri Erkan Baş, Ahmet Şık ve Sera Kadıgil’in Seyahat olaylarının yıl dönümü nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne pankart asmak istemesi ve polislerle arbedeye girmeleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sinirlendirdi.

KIZILCAHAMAM’DAN YÜKLENDİ

Erdoğan, köprüde yaşanan manzaralara partisinin Kızılcahamam’da düzenlediği kamptan cevap verdi. Erdoğan, “Bu milletin polisine el kaldırandan milletvekili olmaz. Bunların parlamentodan silinip atılması için gerekli ilerlemelerin kaydedilmesi lazım” sözlerini kullandı.

“GEZİ OLAYLARIYLA BAŞLAYAN BİR İHANET VAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Seyahat olaylarıyla ilgili şunları da söyledi: “Milli gelirimizi 235 milyar dolardan aldık, 1 trilyon dolar sonuna kadar getirdik. Şayet Seyahat olayları ile başlayan ve devam eden ihanetlerin ülkemize kur, faiz, enflasyon şer üçgeni üzerinden ödettiği ağır bedeller olmasaydı bugün 1,5 trilyon doları bulan ulusal gelirle farklı yerlerde olacaktık. Sahnede hangi oyun sergilenirse sergilensin gerisinde bir ekonomik sabotaj kesinlikle vardır. Buna karşın ülkemize diz çöktürülmesine müsaade vermedik, vermeyeceğiz. Karşımıza çıkarılan aktörlerin birer aparat olduğunu biliyor, asıl çabayı projelerin gerçek sahiplerine karşı veriyoruz.”