İYİ Partili yetkili “Tarih bile belli” diyerek net konuştu: Kılıçdaroğlu adaylığını açıklayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelttiği 10 sorunun sonunda,...

İYİ Partili yetkili “Tarih bile belli” diyerek net konuştu: Kılıçdaroğlu adaylığını açıklayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelttiği 10 sorunun sonunda, “Cumhurbaşkanı adayı olmaya yüreğin var mı yok mu” kelamlarını kullandı. Erdoğan’a yanıt veren Kılıçdaroğlu ise, “Erken seçim yapın, adayımızı açıklayalım” dedi. Siyaset sahnesinde bir yandan bu tartışmalar devam ederken, öbür yandan Millet İttifakı’nın adayının kim olacağı tartışılıyor.

EN GÜÇLÜ İSİM KILIÇDAROĞLU

Millet İttifakı’nda aday olarak öne çıkan isimlerin başında CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu geliyor. Kurmaylarının da sık sık aday olmasını istediği Kılıçdaroğlu hakkında dikkat çeken bir sav ortaya atıldı.

“TARİH AŞİKÂR, ADAYLIK KANISINI SÖYLEYECEK”

Halk TV’den İsmail Saymaz’a açıklamalarda bulunan DÜZGÜN Partili üst seviye bir yetkili, “3 Temmuz’da konut sahipliklerinde yapılacak altılı masa toplantısında CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Cumhurbaşkanı adaylığı fikrini beyan etmesi bekleniyor” tabirlerini kullandı.

“ŞANSI OLSA HEPİMİZ DESTEKLEYECEĞİZ”

YETERLİ Partili yetkili, kelamlarına ise şu halde devam etti: “Bizde Kılıçdaroğlu’nu sevmeyen yok, onu diyeyim. Kendi ortamızda konuşuyoruz; hiç birimiz makûs demiyoruz. Bahtı olsa hepimiz destekleyeceğiz. O ümidi vermiyor. Bir ülkü için kurduk partiyi, kaybedersek hangi yüzle siyaset yapacağız?”