Sıcak Gelişme: Binance, 10 Altcoin İçin Delist Kararı Verdi!

Binance, yeni bir duyuruda, 10 altcoin’in Avustralya Doları (AUD) süreç çiftlerini delist edeceğini bildirdi. BTC,...

Sıcak Gelişme: Binance, 10 Altcoin İçin Delist Kararı Verdi!

Binance, yeni bir duyuruda, 10 altcoin’in Avustralya Doları (AUD) süreç çiftlerini delist edeceğini bildirdi.

BTC, DOGE, GALA ve MATIC’de listede

Binance, geçtiğimiz saatlerde yeni bir duyuruda, Avustralya Doları (AUD) spot çiftlerinde süreç gören 10 altcoin’i delist edeceğini açıkladı. Süreçler 1 Haziran saat 09:00’dan itibaren sone erecek. Resmi duyuruya nazaran AUD çiftinde süreçlere kapatılacak altcoin’lerin listesi:

 1. Binance USD (BUSD)
 2. Tether (USDT)
 3. Ethereum (ETH)
 4. Ripple (XRP)
 5. Binance Coin (BNB)
 6. Cardano (ADA)
 7. Dogecoin (DOGE)
 8. Solana (SOL)
 9. Polygon (MATIC)
 10. Gala (GALA)
 11. ve Bitcoin (BTC)
sicak gelisme binance 10 altcoin icin delist karari verdi 0 qZEw4uXW

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Binance, bugün 1000SHIBBUSD mukavelesini 1 Haziran saat 12.00’den sonlandıracağını duyurmuştu.

Binance, bu altcoin’leri toplu olarak AUD çiftinde delist ediliyor

Son duyuruyla birlikte etkilenecek spot ticaret çiftleri ortasında ADA/AUD, AUD/BUSD, AUD/USDT, BNB/AUD, BTC/AUD, DOGE/AUD, ETH/AUD, GALA/AUD, MATIC/AUD, SOL/AUD ve XRP/AUD yer alıyor.

Ek olarak, Binance daha evvel APE/AUD, AVAX/AUD, AXS/AUD, DOT/AUD, FTM/AUD, LINK/AUD, SAND/AUD ve SHIB/AUD üzere öbür süreç çiftlerinin kaldırıldığını duyurmuştu.

Bunlara dikkat

Binance, kelam konusu süreç çiftleri için Ticaret Botları hizmetlerini sonlandıracağını belirtti. Bu muhakkak çiftler için alım satım botları kullanan kullanıcıların, hizmet sona ermeden evvel alım satım botlarını güncellemeleri yahut iptal etmeleri gerekiyor. Kullanıcılar bu sayede, Trading Bots hizmetlerinin durdurulması nedeniyle ortaya çıkacak potansiyel kayıpların önüne geçebilirler.

Ticaret Botları hizmetlerinin sonlandırılması, Binance’in Avustralya operasyonunun karşılaştığı son meselelerin akabinde geldi. Son duyurudan evvel Binance, kullanıcıları için artık PayID Avustralya Doları mevduatlarını sürece koymayacağını açıkladı. Karar, platforma hizmet vermeyi bırakan üçüncü taraf ödeme hizmeti sağlayıcısı Cuscal’ın akabinde geldi.

sicak gelisme binance 10 altcoin icin delist karari verdi 1 8jFr7AHL

Komplikasyonlara ek olarak, Avustralya’nın en eski bankası olan Westpac, daha sonra muhakkak borsalarda kripto para ünitesi süreçlerine yasak getirdi. Birtakım dal uzmanları, Binance’in etkilenen borsalar ortasında olduğunu söylüyor. Avustralya’daki finans ve düzenleyici kurumların artan incelemeleri, Binance için mahallî düzenlemelere ahenk konusunda tasaları artırdı.

Aslında, Avustralya Menkul Değerler ve Yatırım Kurulu (ASIC), Binance’in uygunluk uygulamalarına yönelik bir soruşturma başlattı. Borsa, Nisan ayında finansal düzenleyiciyle olan türev lisansını istekli olarak iptal etmişti.