Schneider Electric, Tezli Global Taahhütlerin İmzacısı Olarak Sürdürülebilirlik Alanına Liderlik Ediyor

Schneider Electric, global güç krizi ve karbondan arınma çalışmalarını güçlendirmeye yönelik iş birliklerini artırmak üzere...

Schneider Electric, Tezli Global Taahhütlerin İmzacısı Olarak Sürdürülebilirlik Alanına Liderlik Ediyor
  • Schneider Electric, global güç krizi ve karbondan arınma çalışmalarını güçlendirmeye yönelik iş birliklerini artırmak üzere İklim Önderleri İttifakı’nın Açık Mektubu’nu imzaladığını duyurdu.
  • Şirket, eş vakitli olarak WEF İklim Siyaseti Yükümlülüğü Aksiyon Bildirgesi’nin imzacıları ortasında da yer aldı.

Enerji idaresi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, 27. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’na (COP27) paralel olarak iklim kriziyle gayrette kamu ve özel dal iş birliğinin artırılmasına yönelik iki kıymetli adımı duyurdu.

Bu çerçevede Schneider Electric İdare Konseyi Lideri ve CEO’su Jean-Pascal Tricoire, hükümetleri ve kurumları iklim aksiyonu sorumluluğunu paylaşmaya ve üç temel çalışmayla daha süratli sonuç almaya çağırdı. İklim Başkanları İttifakı’nın Açık Mektubu’nu imzalayan Tricoire, 3 temel taahhüt doğrultusunda Schenider Electric kümesinin global faaliyetlerine taraf vereceklerini açıkladı:

  • İş dünyasına yönelik tahlil yollarını dikkate alan, net bir yol haritası kullanarak Paris İklim Muahedesi ile tıpkı doğrultuda bilimsel temelli gayeler belirlemek
  • Paris İklim Muahedesi ile ahengi ilerletmek için büyük sanayi ve ticaret birlikleriyle çalışırken, iş iştirakleri ve teşebbüslerde kamuyu aydınlatmayı, takviye vermeyi ve harekete geçmeyi teşvik etmek için bölümler ve paha zincirleri içinde ve ortasında iş birliği yapmak
  • Uluslararası raporlama standartlarının geliştirilmesine katkıda bulunmak

Öte yandan Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) CEO liderliğindeki ittifakı oluşturan 124 şirket, kurumsal iklim aksiyonunun bilime dayalı emisyon azaltım amaçlarına ulaşılmasına nasıl yardımcı olabileceğine örnek teşkil ediyor.

Schneider Electric, bu kapsamda Corporate Knights ve Küresel 100 Kurulu tarafından başlatılan ve ülkelerin emisyon azaltımları konusundaki telaffuzları uygulamaya alma oranını yükseltmeyi amaçlayan tezli yeni teşebbüsleri taahhüt eden İklim Siyaseti Yükümlülüğü Aksiyon Bildirgesi’ni imzalayarak bu global davete güçlü bir dayanak sunuyor.

Şirket, 2022 yılı başında Bilimsel Tabanlı Amaçlar (SBTi) teşebbüsünün yeni Kurumsal Net Sıfır Standardı tarafından dünya genelinde net sıfır taahhütleri onaylanan birinci şirketlerden biri olmuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı