Floor Curling Şampiyonları aşikâr oldu

Türkiye’de birinci defa Kocaeli Büyükşehir tarafından düzenlenen Tekerlekli Sandalye Floor Curling turnuvasında şampiyonlar muhakkak oldu...

Floor Curling Şampiyonları aşikâr oldu

Türkiye’de birinci defa Kocaeli Büyükşehir tarafından düzenlenen Tekerlekli Sandalye Floor Curling turnuvasında şampiyonlar muhakkak oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin konut sahipliğinde Türkiye’de birinci kere gerçekleştirilen Tekerlekli Sandalye Floor Curling karşılaşmaları sonuçlandı. İki gün süren çabalarda erkeklerde Sivas Gençlik Spor Kulübü, bayanlarda ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü 1. oldu. “Sporda Ben de Varım” projesi kapsamında gerçekleştirilen floor curling karşılaşmalarına iştirak ağır oldu.

TÜRKİYE’DEKİ BİRİNCİ LİG ŞAMPİYONASI

Türkiye’de birinci sefer düzenlenen Tekerlekli Sandalye Floor Curling Türkiye Lig Şampiyonası, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile ortaklaşa gerçekleştirildi. Çabaya Sivas, Erzurum ve vilayetimizden sportmenler katıldı. 6-7 Aralık 2022 tarihlerinde 2 gün süren karşılaşmalar Kocaeli Darıca İlçe Spor Müdürlüğü Darıca Gençlik Merkezinde gerçekleşti.

KUPA VE MADALYA TÖRENİ

Müsabakada kadrolar bayan grubu, erkek grubu, karışık gruplar 2’şer atletten oluşmakta, gruplar gerektiğinde bir yedek atlet bulundurabilmekte. Kocaeli Spor da Ben De Varım Tekerlekli Sandalye Curling ekibi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü grubu, Sivas Gençlik Spor Vilayet Müdürlüğü Tekerlekli Sandalye Ekibi, Sivas Şekerspor ekibi ve Sivas Okçuluk Spor Kulübü, Erzurum Aile ve Toplumsal Siyasetler Spor Kulübünün katıldığı karşılaşmalarda final maçları Sivas ve Kocaeli ortasında oynandı.

Kadınlarda;

1. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü

2. Sivas Gençlik Spor Kulübü

3. Büyükşehir Belediyesi’nin Ben De Varım Tekerlekli Sandalye Floor Curling takımı

4. Erzurum Aile ve Toplumsal Siyasetler Spor Kulübü

Erkeklerde;

1. Sivas Gençlik Spor Kulübü

2. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor

3. Sivas Şekerspor Kulübü

4. Büyükşehir Belediyesi’nin Ben De Varım Tekerlekli Sandalye Floor Curling takımı

5. Sivas Gençlik Spor Kulübü

Karmalarda;

1. Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü

2. Sivas Gençlik Spor Kulübü

3. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Ben De Varım Tekerlekli Sandalye Floor Curling takımı

4. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Spor Kulübü

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı