Patlayan Altcoin’de Balina Satışa Geçti! Fiyat Düşüyor

Likit stake türevleri, Ethereum için Shapella yükseltmesinin art planında 2023’ün en büyük anlatılarından biri oldu....

Patlayan Altcoin’de Balina Satışa Geçti! Fiyat Düşüyor

Likit stake türevleri, Ethereum için Shapella yükseltmesinin art planında 2023’ün en büyük anlatılarından biri oldu. Bu tipten bir altcoin projesi olan Lybra Finance de bu anlatıdan faydalandı. Altcoin son günlerde dikkat cazibeli bir artış kaydetti. Bununla birlikte, bugün bir balina, ziyan durumunda olmasına karşın satışa geçti. Bunun akabinde LBR fiyatı sert düşüş gördü.

Altcoin toplayan balina, ziyanına satışa geçti! Fiyat düşüyor

Lybra Protocol (LBR), kripto para ünitesinin değişken dünyasına istikrar getirmek için tasarlanmış merkezi olmayan bir protokol. Geliştiriciler projeyi, LSD (Liquid Staking Derivatives) üzerine inşa etti. Protokolün birincil gayesi, kripto para dalına, token sahiplerine istikrarlı faiz sunan daha inançlı, daha merkezi olmayan bir stablecoin olan eUSD sağlamak. Bir DeFi protokolü olarak Lybra, kullanıcıların yatırdıkları ETH ve stETH karşılığında borç almalarına imkan tanıyarak eUSD basımını kolaylaştırıyor.

LBR fiyatı, bir hafta evvel 2,5 dolardan 4,5 dolara hakikat bir seyahate başladı. Bununla birlikte altcoin, geçtiğimiz ayın son günlerinde düşüş bölgesine girdi. Bugün ise bu düşüş daha da derinleşti. Bunda ziyanına satış yapan bir balinanın da tesiri oldu. Kelam konusu kripto para balinası, 130.000 LBR)’yi bugün yaklaşık 85.635 dolar (45 ETH) ziyanla elden çıkardı. Balinanın on-chain hareketlerine baktığımızda, 20 Mayıs’ta 68.259 LBR için 50 ETH ödediğini görüyoruz. Ayrıyeten, 5 gün evvel 50.944 LBR için 100 ETH daha ödeme yaptı. Son olarak, 4 gün 11.467 LBR için 25 ETH daha ödedi. Bu alımı yaptığı vakit altcoin tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmıştı. Bahsettiğimiz balina, token fiyatı 2,2 dolarda iken satışa geçti. Bütün bu alım süreçleri için toplamda 175 ETH ödeyen balina, bütün varlıklarını 130 ETH’ye elden çıkardı. Böylelikle, bu trade sürecinden 45 ETH ziyan etmiş oldu.

Altcoin basın vaktinde günlük bazda yaklaşık %32 düşüşle 1,34 dolardan süreç görüyor. Bunun yanında LBR, haftalık bazda da %52’lik bir kayıp gördü. Öte yandan, yatırımcılarına aylık bazda hala daha %300’ün üzerinde kazandırıyor.

patlayan altcoinde balina satisa gecti fiyat dusuyor 0 GObpcEmjLBR 1 günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Lybra Finance, piyasaya fırtına üzere girdi!

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Lybra Finance’in kilitli toplam pahası (TVL) son iki hafta içinde yaklaşık %800 artarak 6 gün evvel 140,243 milyon dolara ulaştı.

patlayan altcoinde balina satisa gecti fiyat dusuyor 1 mgs2CKXuKaynak: DefiLlama

Bir ay evvel başlatılan Lybra’nın TVL’deki artışı, Lido’nun 15 Mayıs’ta v2’ye yükseltilmesiyle birebir vakte denk geldi. Proje, Lido kullanıcılarının stETH’lerini çözmelerine ve ETH’lerini geri almalarına imkan tanıdı. Lybra projesinden alınan bilgiye nazaran, protokol “ETH ve stETH’i ana bileşenleri olarak kullanıyor. Ayrıyeten, gelecekte öbür LSD varlıklarını da desteklemeyi planlıyor.