Miçotakis rahat durmuyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik enflasyon göndermesi tartışmaları alevlendirecek

Gelecek yıl seçime hazırlanan Türkiye ve Yunanistan‘da başkanlar ortasında tansiyon devam ediyor. 2022’nin Mart ayında...

Miçotakis rahat durmuyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik enflasyon göndermesi tartışmaları alevlendirecek

Gelecek yıl seçime hazırlanan Türkiye ve Yunanistan‘da başkanlar ortasında tansiyon devam ediyor. 2022’nin Mart ayında İstanbul’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret eden ve verimli bir görüşme gerçekleştiren Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis dün yaptığı açıklamada ise Erdoğan’ı sert bir lisanla eleştirdi.

“ANKARA GÜNDEM DEĞİŞTİRMEK İSTİYOR”

Miçotakis, Ankara’nın ekonomik kriz sebebiyle gündem değiştirmek için Yunanistan’a saldırdığını söylerken, “Eğer bizde de enflasyon yüzde 85 olsaydı ben de mevzuyu değiştirmeye çalışırdım” dedi.

“HER KELAMLARINA KARŞILIK VERSEM ÖTEKİ BİR ŞEY YAPAMAM”

Berlin’de gerçekleşen Batı Balkanlar Tepesi’nde konuşan Miçotakis, “Eğer Türk yetkililerin Yunanistan’ı provoke eden kelamlarına her seferinde karşılık versem diğer bir şey yapamam” dedi.

“SÖZLÜ TARTIŞMALARA GİRMEYECEĞİZ”

Sözcü gazetesinde yer alan habere nazaran Miçotakis açıklamalarına, “Yunanistan’ın durumu çok net. Daha evvel de söylediğim üzere kelamlı tartışmalara girmeyeceğiz. Söyleyecek bir şeyim yok” sözünü kullandı.