BOCCHI üst üste beşinci sefer ihracat şampiyonu

Beş kıtada 73 ülkeye ihracat gerçekleştiren seramik sıhhat gereçleri kesiminin başkan markası Bocchi, “2021 İhracatın...

BOCCHI üst üste beşinci sefer ihracat şampiyonu

Beş kıtada 73 ülkeye ihracat gerçekleştiren seramik sıhhat gereçleri kesiminin başkan markası Bocchi, “2021 İhracatın Şampiyonları” sıralamasında bir sefer daha kendi kategorisinde dünya ölçeğinde ikinci, ABD ölçeğinde birinci sırada yer aldı. 

Bocchi, 2021 yılında gerçekleştirdiği ihracatla Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Eserleri İhracatçıları Birliği (ÇCSİB) bilgilerine nazaran seramik sıhhat gereçleri kategorisinde 2021 yılında da bölüm ikincisi oldu.  Birliğin, 2021 yılı fiili ihracatı, dolar ve kilogram bazındaki pahası ve bir evvelki yıla nazaran dolar bazında oransal kıymet artışını temel alarak yaptığı değerlendirmeye nazaran, “İhracatın Şampiyonları” sıralamasında bu yıl beşinci kere ikinci sırada bulunan Bocchi, yıllık üretiminin yüzde 87’sini ihraç ediyor. Bocchi mükafatını 20 Aralık 2022’de İstanbul’da düzenlenen ödül merasimi ile aldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi bilgilerine nazaran Bocchi, 2017’den bu yana seramik sıhhat gereçleri kategorisinde ABD’ye ihracatta birinciliği, toplam ihracatta ise ikinciliği elinde bulundurmaya devam ediyor. Bocchi Genel Müdürü Serkan Ak, “Bugün beş kıtada 73 farklı ülkeye ihracat yapıyoruz. Üretimdeki gücümüz, tasarım, renk ve inovasyon hususlarındaki tecrübe ve titizliğimiz, memleketler arası alanda tüketicinin tercihlerine en uygun karşılık veren seramik sıhhat gereçleri markalarından biri olmamızı sağlıyor” dedi.

Bocchi’nin orta ve üst segmente yönelik üretim yapan bir marka olduğunu hatırlatan Serkan Ak şunları söyledi: “Gelirimizin tüm eser kümelerinde yüzde 77’sini, seramik sıhhat gereçleri özelinde yüzde 85’ini yurt dışından elde ediyor, ülkemize kıymetli ölçüde döviz girdisi sağlıyoruz. Seramik eviyelerimiz ile Kuzey Amerika’da yüzde 10 pazar hissesine sahibiz. Tasarım ve teknolojiyi erişilebilir fiyatlarla tüketiciye sunan akıllı lüks ismini verdiğimiz, katma bedelli eserlerin satış portföyündeki hissesini daha da artırmaya çalışıyoruz.”

Bocchi’nin Ross Lovegrove imzasını taşıyan New Age ve Strata ile Claudia Danelon ve Federico Meroni tarafından tasarlanan Etna ve Fenice koleksiyonları dünyanın dört bir yanında büyük ilgi görüyor. Avrupa’da yaşlılar ve bedensel engelliler için banyo eserleri sunan birinci marka olan Bocchi’nin memleketler arası standartlara uygun tasarladığı Deva & Comfort koleksiyonu ise Türkiye’de ve dünyada tüketiciler tarafından tercih ediliyor. Mutfakta doğallık, sıhhat ve hijyene öncelik veren Bocchi, %100 doğal ve organik seramikten ürettiği, Üstün Smooth yüzeye sahip, öbür seramiklere nazaran 19 kat daha pürüzsüz yapısıyla kir ve bakterilerin tutunmasını önleyen, paklığı kolaylaştıran Clean Plus+ teknolojisine sahip eviyeleriyle de aranan markalardan biri olma özelliğini taşıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı