Mercedes-EQ’nin EQA ve EQB modelleri Türkiye yollarında

Mercedes-EQ markasının yeni modelleri EQA ve EQB, Türkiye‘de yollara çıkıyor. EQC, EQS ve EQE’nin akabinde Türkiye pazarındaki...

Mercedes-EQ’nin EQA ve EQB modelleri Türkiye yollarında

Mercedes-EQ markasının yeni modelleri EQA ve EQB, Türkiye‘de yollara çıkıyor.

EQC, EQS ve EQE’nin akabinde Türkiye pazarındaki büsbütün elektrikli Mercedes-EQ model sayısı 5’e yükseliyor.

Mercedes-EQ ailesinin büsbütün elektrikli birinci kompakt otomobilleri EQA ve EQB’nin ortak özelliklerinden kimileri; güçlü ve verimli elektrikli güç-aktarma sistemi, akıllı güç geri-kazanım özelliği ve elektrikli zeka ile kestirime dayalı navigasyon.

EQA ve EQB’de birinci kademede 292 HP güç ve 520 Nm tork üretebilen 2 adet elektrikli motor, 4MATIC dört tekerlekten çekişle yere aktarılıyor. Azamî suratları 160 km/s ile sonlandırılan arabalar, 400 km’nin üzerinde büsbütün elektrikli menzil sunabiliyorlar. EQA ve EQB’de, 11 kw AC şarj kapasitesi ve 66,5 kWh batarya kapasitesi bulunuyor. Tam şarjlı haldeyken EQA 350 4MATIC 422 km, EQB 350 4MATIC ise 407 km’ye varan büsbütün elektrikli menzil sunuyor.

İkisi de 292 HP’lik büsbütün elektrikli motorları barındıran modellerden EQA 350 4MATIC 1 milyon 533 bin TL’den, EQB 350 4MATIC ise 1 milyon 560 bin 500 TL’den başlayan fiyatlara sahip.

Mercedes-Benz Otomotiv İcra Heyeti ve Otomobil Kümesi Lideri Şükrü Bekdikhan

Mercedes-Benz Otomotiv İcra Heyeti ve Otomobil Kümesi Lideri Şükrü Bekdikhan, “Mercedes-Benz’in büsbütün elektrikli arabalara dair ürün ve hizmetlerine odaklanan Mercedes-EQ markasında, e-ulaşım kavramının standartlarını belirleyen çeşitliliği artırıyor; otomotiv dünyasındaki elektrikli dönüşümde müşterilerimizin beklentilerine nazaran bir yaklaşım sergiliyoruz. Elektrikli mobilite tecrübesinde EQC ile başlattığımız; EQS ve EQE ile 2022’de müşterilerimiz ile buluşturduğumuz çeşitliliği, EQA ve EQB ile genişletiyoruz. Mercedes-EQ’nun elektrikli güç aktarma sistemleri ve araç yazılımındaki liderlik amaçları doğrultusunda geliştirilen kompakt araçlarımızla ulaşılabilir lüks kavramını sağlıyoruz. İki yeni modelimizin katkısıyla, 2022’deki büsbütün elektrikli eser seçeneklerini artırıyor ve bu değişimin öncüsü olmayı sürdürüyoruz.” dedi.

EQA:  Mercedes-EQ markasının ilerici ruhunu taşıyor

İlerici tasarım ve sezgisel kullanım üzere iki kıymetli bilhassa öne çıkan EQA modeli ile kompakt SUV segmentinde günlük kullanım ihtiyaçlarını karşılayan, gelişmiş bir menzile sahip büsbütün elektrikli bir Mercedes sunuluyor. Markanın tüm araç segmentleri için elektrikliye giden yolda kıymetli bir araç olan Yeni EQA’da, elektrikli zeka ve navigasyon üzere akıllı takviye fonksiyonları araçları taşınabilir asistana dönüştüren MBUX’e entegre ediliyor. Ayrıyeten Yeni EQA, ileri teknoloji eseri ve sürdürülebilir elektrikli güç-aktarma sisteminin Mercedes-Benz’in temel güvenlik bedeli ile nasıl harmanlandığını da gösteriyor.

Arabadaki elektrikli tasarım estetiği, Mercedes-EQ markasının ilerici yaklaşımını yansıtıyor. Kazadan kaçınma üzere akıllı yardımcılar, öngörülü ve verimli çalışma stratejisi olmak üzere EQA, şoförünü birçok alanda destekliyor. Ayrıyeten ENERGIZING Comfort ve MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) üzere farklı Mercedes-Benz fonksiyonları de sunuluyor.

EQB: Elektrikli kompakt SUV’ler ortasında Türkiye’de bir birinci

Mercedes-EQ’nun Progressive Luxury özelliğini keskin ve karakteristik bir halde yorumlayan EQB’nin ön konsolunun geniş yüzeyi, sürücü ve yolcu alanında bir oyuğa sahip. Şoför, kontrol ve gösterge ekranlarını bir ortaya getiren MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) geniş ekranlı kokpit tarafından karşılanıyor. Kapılar, orta konsol ve ön konsolun yolcu tarafında kullanılan alüminyum boru halindeki süslemeler, iç yerdeki kalite algısını destekliyor.

Mercedes-EQ’nun 2022’deki model ailesi tamamlandı

Büsbütün elektrikli arabalara olan yatırımlarını artırarak sürdüren Mercedes-Benz, Mercedes-EQ alt markasındaki EQA ve EQB modellerini Türkiye pazarında sunmasıyla, bu alandaki 2022 yeniliklerini tamamlıyor. EQC ile başlayan büsbütün elektrikli modelleri 2022 yılında “Elektrikli arabaların S-Serisi” EQS ve mayıs ayında da sportif sedan EQE takip etti. Kompakt SUV sınıfındaki iki yeni model EQA ve EQB ile elektrikli arabalar pazarındaki savını pekiştiren Mercedes-EQ, toplam Mercedes-Benz satışları içindeki elektrikli arabaların elde edeceği hissesi da artırmak ismine kıymetli bir basamağa geçiyor.

>

Carmedya.com / Araba