MediaMarkt Benelüks’ün Pazarlama ve Tecrübe İdaresine Türk bayan önder

MediaMarkt Türkiye’de İcra Şurası Üyesi, Pazarlama, e-Ticaret ve Kurumsal İrtibat Yöneticiliği misyonunu yürüten Çağanur Atay...

MediaMarkt Benelüks’ün Pazarlama ve Tecrübe İdaresine Türk bayan önder

MediaMarkt Türkiye’de İcra Şurası Üyesi, Pazarlama, e-Ticaret ve Kurumsal İrtibat Yöneticiliği misyonunu yürüten Çağanur Atay Uçtu, 01 Ocak 2023 tarihi prestijiyle geçerli olmak üzere MediaMarkt Benelüks Bölgesi (Belçika, Hollanda ve Lüksemburg) İcra Şurası Üyesi, Pazarlama ve Tecrübe Yöneticisi olarak atandı.

 

Avrupa’nın açık orta bir numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt’ın Türkiye tertibinden MediaMarkt Küresel tertibine yeni bir atama daha gerçekleşti. Türkiye’de İcra Heyeti Üyeliği ve Pazarlama, e-Ticaret ve Kurumsal Bağlantı Yöneticiliği vazifesini sürdüren Çağanur Atay Uçtu, MediaMarkt Benelüks Bölgesine (Belçika, Hollanda ve Lüksemburg) İcra Konseyi Üyesi, Pazarlama ve Tecrübe Yöneticisi olarak atandı. 2013 yılından bu yana MediaMarkt Türkiye bünyesinde çeşitli sorumluluklar üstlenen Atay Uçtu, yeni vazifesine Ocak 2023 tarihinde başlayacak.

 

Çağanur Atay Uçtu, yeni vazifesinde Benelüks Bölgesi’nde yer alan üç ülkede şirketin çok kanallı ve bütünsel marka, reklam, dijital pazarlama, toplumsal medya idaresi, medya planlama, pazar araştırmaları, CRM, ticari pazarlama ve müşteri tecrübe stratejisini hazırlayan ve hayata geçirilmesini sağlayan takımlara liderlik edecek. Bu vazifede çalışmalarına Hollanda’nın Rotterdam kentinde devam edecek olan Atay Uçtu, evli ve iki çocuk annesi.

 

MediaMarkt İsveç’in idare grubunda de yer almıştı

MediaMarkt Türkiye’deki misyonu mühletince markanın birinci akla gelen ve en çok tercih edilen elektronik perakende markası olmasına katkıda bulunan, ödüllü pek çok projeye imza atan Çağanur Atay Uçtu, markanın müşteri odaklı dijital dönüşüm sürecini de yönetti. Atay Uçtu, bu vazifelerine paralel 2 yıl boyunca MediaMarkt İsveç’in Pazarlama ve Kurumsal Bağlantı Yöneticiliğini üstlendi. Ayrıyeten, 13 ülkenin bağlı olduğu MediaMarkt Saturn Holdingin Küresel Pazarlama Takımında Küresel İrtibat Konsepti projesine de liderlik etti.

 

Bu çalışmalarıyla Çağanur Atay Uçtu, son olarak 2022 yılında “Türkiye’nin En Tesirli 50 CMO”, “Türkiye’nin En Dijital 30 CMO” ve “Yılın En Başarılı 30 Pazarlama Lideri” listelerinde yer aldı. Atay Uçtu bu muvaffakiyetlerin yanı sıra toplumsal cinsiyet eşitliği ve bayanların çalışma hayatında temsilini artırmaya yönelik, toplumsal kalkınmayı destekleyecek çalışmalarda da bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı