Kemer’den zelzele bölgesine 6 yardım tırı

Kemer Belediyesi koordinesinde zelzele bölgesine gönderilmek üzere toplanan yardımların gerisi arkası kesilmiyor. Toplanan 6 yardım...

Kemer’den zelzele bölgesine 6 yardım tırı

Kemer Belediyesi koordinesinde zelzele bölgesine gönderilmek üzere toplanan yardımların gerisi arkası kesilmiyor. Toplanan 6 yardım tırı dolusu gereksinim gereci zelzele bölgesindeki depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Yerli ve yabancı vatandaşların yardım materyalleri ile akın ettiği Belediye Düğün Salonu ve Belediye Kültür Salonu’na gelen materyaller tırlara yüklenmeye devam ediyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 10 vilayetten hissedilen 7.7 ve 7.6’lık iki sarsıntı sonrası Kemer’de sarsıntı bölgesine gönderilmek için toplanan yardım materyalleri sarsıntı bölgesine tırlarla gönderilmeye devam ediyor.

Kemer Belediyesi ve Arslanbucak Düğün Salonunda toplanan materyallerin farklı ayrı paketlenmesine belediye işçisinin yanı sıra istekli vatandaşlar dayanak veriyor.

Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi Lider Vekili Hasan Ali Acar, Kemer Belediyesi Lider yardımcıları Emin Gül ile Baki Yalın, Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Tıraş, ünite amirleri ile düğün salonunda çalışmaları koordine ediyor.

Belediye Lideri Topaloğlu, yaptığı açıklamada, çok büyük bir felaketle karşı karşıya olduklarını söyledi.

Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlara da acil şifalar dileyen Lider Topaloğlu, “Allah bir daha bu türlü acılar yaşatmasın. Ülkemizin başı sağ olsun. Türk milleti sıkıntı vakitlerde birlik ve beraberlik içinde olan nadir milletlerden. Bunun örneklerini Kemer’de ve öbür kentlerimizde görüyoruz. Kemer’de çocuğu, genci, yaşlısı, bayanı, erkeği herkes el birliği içerisinde yardım ediyorlar ve etmeye de devam ediyor. Şu anda 6’ncı yardım tırımızı sarsıntı bölgesine gönderiyoruz. Kemer Kaymakamımız Sayın Hüseyin Çam yardımlarla çok fazla ilgilendi. Kendisine teşekkür ediyorum. Kemer halkından da Allah razı olsun. Belediye işçimiz de var gücüyle çalıştı.” dedi.

Topaloğlu, yardım kampanyasının devam edeceğine dikkat çekerek, Cuma günü Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda kan bağışı olacağını belirterek, kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşlara da davette bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı