Sabancı Üniversitesi Finans Mükemmeliyet Merkezi, NFT Sertifika Dönemini Başlattı

Sabancı Üniversitesi Finans Mükemmeliyet Merkezi (CEF), Kripto Varlıklar ve Blockchain Teknolojisi eğitim programı ile bir...

Sabancı Üniversitesi Finans Mükemmeliyet Merkezi, NFT Sertifika Dönemini Başlattı

Sabancı Üniversitesi Finans Mükemmeliyet Merkezi (CEF), Kripto Varlıklar ve Blockchain Teknolojisi eğitim programı ile bir ilk gerçekleştirdi. Merkez bundan sonra tüm eğitimlerin sertifikalarını NFT formatında verecek.

Kurucu sponsoru Akbank olan Sabancı Üniversitesi Finans Mükemmeliyet Merkezi (Center of Excellence in Finance/CEF), Kripto Varlıklar ve Blockchain Teknolojisi eğitimi ile beraber bundan sonra gerçekleşecek tüm programlarda sertifikalarını OpenSea üzerinden NFT formatında sunacak. CEF’in NFT sertifikaları Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı yüksek lisans mezunu Emre Parlak tarafından tasarlandı. Dijital tipografi alanında eğitimler veren Emre Parlak, aynı zamanda Fevkalade tasarım ajansının da kurucu ortaklarından biri.

Merkez söz konusu programı Mayıs 2022’de başlattı. InsideChains CEO’su Cristina Dolan’ın eğitmen olduğu sertifika programı, katılımcılara kripto varlıklar konusunda detaylı bilgilendirme yapıyor.