Elon Musk’tan kripto para dolandırıcılarına tepki

Dünyanın en büyük toplumsal medya platformlarından Twitter, 2020 yılında tarihinin en büyük siber saldırısını yaşamış...

Elon Musk’tan kripto para dolandırıcılarına tepki

Dünyanın en büyük toplumsal medya platformlarından Twitter, 2020 yılında tarihinin en büyük siber saldırısını yaşamış ve birçok hesap ele kripto para dolandırıcılığı için kullanılmıştı.

Microsoft kurucu ortağı Bill Gates, Tesla CEO’su Elon Musk, Amazon CEO’su Jeff Bezos, şovmen Kanye West ve eski New York Belediye Lideri Michael Bloomberg üzere isimlerin yanı sıra; Apple ve Uber üzere şirketlerin hesapları ele geçirilmiş ve kripto para talep edilmişti.

ELON MUSK’TAN DOLANDIRICILARA REAKSİYON

Son vakitlerde kripto paralar ile ilgili sık sık paylaşımlarda bulunan Elon Musk, bu sefer dolandırıcılardan sıkıntı yandı. Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus’un paylaşımına karşılık veren Musk, reaksiyonunu lisana getirdi.

Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, yaptığı paylaşımda, dolandıcılık emelli açılan Twitter listelerini amaç aldı.

Markus, “Twitter, bu saçmalık hakkında bir şeyler yapabilir misin? Twitter’daki herkes, toplu halde bu spam listesine ekleniyor ve bu çok rahatsız edici.” dedi ve aşağıdaki ekran manzarasını paylaştı.

Manzarada, verilen linke girilmesi halinde 5000 Bitcoin dağıtılacağını vadeden bir liste görünüyor. Üstelik 1412 kişi de bu listeye otomatik olarak eklenmiş.

Paylaşıma cevap veren Elon Musk ise bu sorunun uzun mühlet var olduğu lisana getirerek Twitter’a reaksiyon gösterdi.

Şayet siz de üstteki üzere kripto paralarla ilgili bir listeye eklenirseniz, listeden çabucak ayrılmanız gerekebilir.

Zira listeyi oluşturan makûs niyetli bireyler, rastgele insanları buraya ekleyip dolandırıcılık için daha geniş kitlelere ulaşmaya çalışıyor.