Kâmil Koç, Goodyear güvenliğiyle yola devam dedi

Dünyanın önder lastik üreticilerinden Goodyear, yalnızca eserleriyle değil, filolar için geliştirdiği lastik servis tahlil ve...

Kâmil Koç, Goodyear güvenliğiyle yola devam dedi

Dünyanın önder lastik üreticilerinden Goodyear, yalnızca eserleriyle değil, filolar için geliştirdiği lastik servis tahlil ve hizmetleriyle de öne çıkıyor. Bu kıymetli hizmetleri tercih eden markalardan biri de Kâmil Koç oldu. Türkiye’nin birinci karayolu yolcu taşıma şirketi olan ve 96 yıldır faaliyetlerini sürdüren Kâmil Koç, dünyanın önder lastik üreticilerinden Goodyear ile değerli bir iş birliği gerçekleştirdi. İş birliği kapsamında Goodyear, Kâmil Koç için toplamda 23 defa saha çalışması gerçekleştirdi ve 51 araçta toplam 170 adet lastiği test etti. Proje sonunda değerli kazanımlar elde eden Kâmil Koç, lastik alanında hem güvenlik hem de maliyet manasında kıymetli iyileştirmelere de imza atmış oldu.

Kâmil Koç, Goodyear ile yürüttüğü çalışmayla araçlarının lastik diş derinlikleri, lastik hava basınçları, araç mekanik aksamında gözle görülebilecek ögeler, rastgele bir olumsuzluk olup olmadığını gözlemlemek ismine lastik denetimlerini gerçekleştirdi. Çalışmalar sırasında yalnızca lastik denetimleri değil, birebir vakitte çalışma şartları, araç bakım sıklıkları, şoför beklentileri, saha şartları, aksiliklere sebep olabilecek tüm riskler de araştırıldı. Projenin son etabında Goodyear, Sava ve Kelly markalı lastiklerin kilometre başı ünite maliyetlerini rakiplere istinaden, filolara daha düşük maliyet sağladığı ve tercih edilmesi durumunda lastik operasyonunu daha düşük maliyetlerle yönetebileceklerini kanıtlanmış oldu. Goodyear’ın Kâmil Koç ile hayata geçirdiği iş birliği sonucunda filo yetkililerine “Fleet Force” Plaketi verildi.

Goodyear olarak, Kâmil Koç üzere kesiminin öncüsü ve başkan markası tarafından tercih edilmekten ötürü büyük memnunluk duyduklarını söz eden Goodyear Lastikleri T.A.Ş Ticari Lastikler Yöneticisi Temel Doğanay, “Tek tedarikçi olarak hizmet vermediğimiz filoların bile lastik konusunda bizi referans noktası olarak değerlendirip, filo eser ve hizmetlerimizden yararlanması bizler için büyük bir gurur ve memnunluk kaynağı oluyor. Goodyear olarak, Kâmil Koç markası ile kıymetli bir iş birliğine imza attık. İlerleyen süreçte bu kıymetli iş birliğinin kapsamını daha da geliştirmeyi diliyoruz” diye konuştu.

Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. Türkiye Satın Alma Müdürü Mehmet Batı ise “Sektörün en esaslı markalarından biri olarak Goodyear ile yaptığımız bu iş birliğinin yenilikçi vizyonumuzla örtüştüğünü düşünüyoruz. Kâmil Koç olarak, proje ile kıymetli kazanımlara imza attık. Bu değerli projede emeği geçen tüm Goodyear takımına teşekkür ediyoruz dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı