Gönül Dağı’nın finali tüm Türkiye’yi ağlattı! Güzel oyuncu Gülsim Ali sevenlerine böyle veda etti

TRT1 ekranlarının sevilen ve ilgiyle takip edilen dizisi Gönül Dağı 65. kısmıyla dün geceye damga...

Gönül Dağı’nın finali tüm Türkiye’yi ağlattı! Güzel oyuncu Gülsim Ali sevenlerine böyle veda etti

TRT1 ekranlarının sevilen ve ilgiyle takip edilen dizisi Gönül Dağı 65. kısmıyla dün geceye damga vurdu. Başrollerinde Berk Atan, Gülsim Ali İlhan, Yavuz Sepetçi üzere başarılı isimlerin bulunduğu güldürü, aşk ve dram cinslerini içeren Gönül Dağı dönem finali ile yayınlandı. Finalde yaşanan vefat ise izleyicileri yıktı.

“HİKAYEM BİTTİ”

Başrol karakteri Dilek’in vefatıyla herkes gözyaşlarına boğuldu. Gönül Dağı’nın Dilek’i Gülsim Ali’nin diziden ayrılacağı tezi sonrası final sahnesi gündem oldu. Gülsim Ali, senaryoda öyküsünün azalması ve Seferihisar’da çekilen setin kendisini çok yorması sebebiyle ayrılacağı savlarını yalanlayarak “Sadece öyküm bitti” dedi.

“GÜZEL BİR ANADOLU MASALININ PRENSESİ OLDUM”

Gönül Dağı’nın Dilek’i Gülsim Ali paylaşımında şunları yazdı: “Hoşçakal öğretmen kızı, hoşçakal çiçek kızım… Gönül Dağı türküsünün bende yeri bambaşka, bu projeden evvel de daima bıkmadan usanmadan dinlerdim, bir gün bir senaryo geldi ismi Gönül Dağı. Birinci kısmı okudum ve bu işte oynamak istiyorum, Dilek ben olmalıyım dedim, ve o denli de oldu. Âlâ ki de olmuş çok hoş bir Anadolu masalının prensesi oldum. Ben sizden, siz de benden bir modül oldunuz. İki sene reyting rekorları kıran ve birinciliği böylesine hak eden bir işte oynamak, ben ve ailem ismine memnunluk ve gurur vesilesi oldu.”

“Dilek nereye ilişkin olduğunu bilmiyordu, annesinden diğer kimsesi yoktu, şimdiyse geride koskoca bir aile bıraktı. O, vazifesini tamamladı ve bu hoş “Anadolu Masalın’dan” göçtü. Beni böylesine sevdiğiniz, desteklediğiniz ve daima hayal ettiğim üzere ailenizden biri olarak gördüğünüz için size minnettarım.”

“Canım takımım, sizler de âlâ ki varsınız; yapım, reji, kamera kümesi, hazırlık ve öteki hoş kalpli tüm çalışma arkadaşlarım, umarım yollarımız tekrar kesişir, hepinizin ismi aklımdan geçiyor şu an, lakin yazsam buraya sığdıramam. Siz kendinizi biliyorsunuz, yaptığınız her şey için, her vakit yanımda olduğunuz için teşekkür ederim. Herkese içindeki uygunluk kadar âlâ bir hayat dilerim.”

GÖNÜL DAĞI DÖNEM FİNALİNDE NELER OLDU?

TRT1 ekranlarında seyirci ile buluşan Gönül Dağı’nın cumartesi akşamı yayınlanan dönem finalinde Asuman ve Ramazan’ın düğünü dikkat çekerken, Meryem’in hiç beklemediği anda Rıfat’ın karşısına çıkması çarpıcı gelişmelerden oldu. Gönül Dağı’nda kaza geçiren Dilek’in mevti ve bebeğin kurtulması yüreklere dokundu.