Gönül Dağı Dilek öldü mü? Gönül Dağı Dilek neden diziden ayrıldı? Gülsim Ali Gönül Dağı’ndan çıkıyor mu?

Gönül Dağı her Cumartesi TRT 1 ekranlarında seyircisi ile buluşuyor. Geçtiğimiz günlerde dönem finali yapan...

Gönül Dağı Dilek öldü mü? Gönül Dağı Dilek neden diziden ayrıldı? Gülsim Ali Gönül Dağı’ndan çıkıyor mu?

Gönül Dağı her Cumartesi TRT 1 ekranlarında seyircisi ile buluşuyor. Geçtiğimiz günlerde dönem finali yapan dizi, izleyenleri üzerek veda etti. Gönül Dağı‘nda oynayan Gülsim Ali dizide Dilek karakterini canlandırıyordu. Gönül Dağı Dilek son yayınlanan kısımda hayatını kaybediyor. Gönül Dağı Dilek öldü mü? Gönül Dağı Dilek neden diziden ayrıldı? Gülsim Ali Gönül Dağı’ndan çıkıyor mu? Ayrıntılar haberimizdedir…

GÖNÜL DAĞI DİLEK ÖLDÜ MÜ?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Köprü Sinema imzalı dizisi Gönül Dağı her hafta cumartesi akşamları izleyiciyi ekran karşısına kitliyor. Eskişehir’de çekilen dizinin kıssasına nazaran neler olacak merak ediliyor.Yapımda Berk Atan’la başrolü paylaşan Gülsim Ali İlhan’ın canlandırdığı Dilek karakterinin gebe olduğu biliniyor. Birsen Altuntaş’ın haberine nazaran, Gülsim Ali imalden ayrılıyor.

GÖNÜL DAĞI DİLEK NEDEN DİZİDEN AYRILDI?

Gönül Dağı dizisinde oynayan Gülsim Ali toplumsal medya hesabından sevenlerine paylaşımda bulundu.

“Hoşçakal öğretmen kızı, hoşçakal çiçek kızım…Gönül Dağı türküsünün bende yeri bambaşka, bu projeden evvel de daima bıkmadan usanmadan dinlerdim, bir gün bir senaryo geldi ismi “Gönül Dağı”. Birinci kısmı okudum ve bu işte oynamak istiyorum, Dilek ben olmalıyım dedim, ve o denli de oldu. Yeterli ki de olmuş ¦? çok hoş bir Anadolu masalının prensesi oldum. Ben sizden, siz de benden bir modül oldunuz. İki sene reyting rekorları kıran ve birinciliği böylesine hak eden bir işte oynamak, ben ve ailem ismine memnunluk ve gurur vesilesi oldu.

Dilek nereye ilişkin olduğunu bilmiyordu, annesinden diğer kimsesi yoktu,şimdiyse geride koskoca bir aile bıraktı. O,görevini tamamladı ve bu hoş “Anadolu Masalın’dan” göçtü. Beni böylesine sevdiğiniz, desteklediğiniz ve daima hayal ettiğim üzere ailenizden biri olarak gördüğünüz için size minnettarım. Bu projeyi hayata geçiren başta @trt ailesi olamak üzere , üretimcimiz Sn; Ferhat Eşssiz, sevgili direktörlerimiz @yahya_samanci ve @aslikahramman ‘a ve Tüm oyuncu arkadaşlarıma teşekkür ederim, bundan sonraki seyahatiniz daha da hoş geçsin, herşey istediğiniz ve hayal ettiğiniz üzere olsun inşallah .

Ve canım takımım, sizler de güzel ki varsınız; yapım, reji, kamera kümesi , hazırlık ve başka hoş kalpli tüm çalışma arkadaşlarım,umarım yollarımız tekrar kesişir, hepinizin ismi aklımdan geçiyor şu an, fakat yazsam buraya sığdıramam. Siz kendinizi biliyorsunuz, yaptığınız herşey için, her vakit yanımda olduğunuz için teşekkür ederim.”

“Herkese içindeki güzellik kadar âlâ bir hayat dilerim.”

Hoşçakalın

GÖNÜL DAĞI NEREDE ÇEKİLİYOR?

Dizinin çekimleri Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde gerçekleştirilmektedir. Dizide geçen Gedelli köyü, Niğde’nin Ulukışla ilçesine bağlı bir köydür.

GÖNÜL DAĞI KONUSU NEDİR?

Dizi, muharrir Mustafa Çiftçi’nin gün yüzüne çıkmamış, Anadolu halkının ömrünü husus alan bozkır hikayelerinden uyarlanmıştır. Sloganı “Bozkırda bir Anadolu masalı” olarak dizinin afişinde yayınlandı. Gedelli ismindeki bir kasabada yaşayan üç tane amca oğlunun, yani üç kuzenin öyküsünü anlatmaktadır. Çocukluk yıllarından beri bir şeyleri icat etme, teknolojik araçlarla uğraşıp tamir etme üzere küçük çapta mucitlikler yapan bu üç kuzen, büyüdüklerinde de icatlar yapmaya devam ediyorlar ve farklı bir kanat yapısıyla bir uçak geliştiriyorlar.

GÖNÜL DAĞI DİZİSİ OYUNCULARI

Berk Atan – Taner

Gülsim Ali İlhan – Dilek

Ecem Özkaya – Zahide

Ferdi Sancar – Dolmuşçu Sefer

Erdal Cindoruk – Ağıtçı Hüseyin

Ali Düşenkalkar – Düğüncü Muammer

Yavuz Sepetçi- Ciritçi Abdullah

Gülhan Tekin – Günşıl

Feyza Işık – Döndü

Nuri Gökaşan- Dişçi Musa

Cihat Süvarioğlu- Ramazan

Semih Ertürk- Veysel

Nazlı Pınar Kaya – Cemile

Ege Aydan- Belediye Lideri Celal Beyefendi,

Eser Eyüboğlu – Selami

Çiğdem Aygün – Keriman

Şebnem Dilligil – Halime

Hüseyin Sempatik – Rıfat

Zümre Meğreli – Hemşire Elif

Hazal Çağlar – Asuman

Ulviye Karaca- Gülsüm Öğretmen

Serkan Kuru – Tabip Kemal