Gastronomi Festivali’nde Mamaklı ev kadınları yarıştı

Mamak Belediyesince düzenlenen Gastronomi Şenliği’nde mesken bayanları hünerlerini gösterdi. Mamak Nene Hatun Mesleksel ve Teknik...

Gastronomi Festivali’nde Mamaklı ev kadınları yarıştı

Mamak Belediyesince düzenlenen Gastronomi Şenliği’nde mesken bayanları hünerlerini gösterdi.

Mamak Nene Hatun Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi uyumunda Mamak Belediyesi Üreğil Millet Bahçesi’nde düzenlenen şenlikte 19 mesken bayanı çorba, ana yemek ve tatlı kategorilerinde yarıştı.

Okul Müdürü İdeal Altan, cuma günü başlayan şenliğin birinci gününde ana sınıfları ve özel öğretim sınıflarında okuyan çocuklar ve annelerinin, dün ise 30 liselinin yarıştığını söyledi.

Şenliğin üçüncü gününün Mamaklı mesken bayanlarının uğraşına sahne olduğunu belirten Altan, “Jüri üyelerimiz akademisyenler ve Gastronomi Derneği üyelerinden oluşuyor. Hanımlar yemeklerini kendileri belirledi, eserlerini kendileri getirdi. Birinci şenliğimiz başarılı geçti, gelecek yıllarda büyüyerek devam edecek.” dedi.

Altan, müsabakada çoğunlukla İç Anadolu Bölgesi’nin yemeklerinin yapıldığını lisana getirerek, yarışmacıların tümüne iştirak dokümanı vereceklerini, dereceye girenlere ise çeşitli mükafatlar takdim edeceklerini bildirdi.

Mamak Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Serdar Tuncer de Mamak Belediye Lideri Murat Köse’nin takviyesiyle şenliği gelecek yıllarda milletlerarası boyuta taşımak istediklerini bildirdi.

AA / Kıvanç Gürbüz – Kültür Sanat