Financial Times tarafından desteklenen Sifted Takip Edilmesi Gereken Startupları Açıkladı

Kidolog, Avrupa’da ‘geleceğin yıldızları’ arasında Ebeveyn ve çocuk danışmanlığı alanında hizmet veren Türkiye merkezli Kidolog,...

Financial Times tarafından desteklenen Sifted Takip Edilmesi Gereken Startupları Açıkladı

Kidolog, Avrupa’da ‘geleceğin yıldızları’ arasında

Ebeveyn ve çocuk danışmanlığı alanında hizmet veren Türkiye merkezli Kidolog, Avrupa girişimcilik sisteminin en itibarlı platformlarından olan Sifted tarafından, aile ve çocuk teknolojileri alanında ‘takip edilmesi gereken’ 22 erken basamak teşebbüs ortasında gösterildi.

Avrupa teşebbüsçü ekosisteminin en değerli medya ve tahlil platformlarından biri olan ve Financial Times tarafından desteklenen Sifted, aile ve çocuk teknolojileri konusunda kapsamlı bir rapor yayımladı. Raporda, pandemiyle birlikte ebeveynlik ve erken basamak eğitim alanlarına yapılan yatırımların süratle arttığı vurgulanırken, pandemi öncesinde 600 milyon Euro’ya yaklaşan yıllık fon ölçüsünün 2021 sonu prestijiyle yıllık 1,1 milyar Euro düzeyine yükseldiği tabir edildi.

“BU STARTUPLARI TAKİP EDİN”

Bu alanlarda hizmet veren startup’ların da mercek altına alındığı raporda, Avrupa’nın farklı ülkelerinden toplam 22 erken etap teşebbüs, ‘takip edilmesi gereken’ şirketler olarak listelendi. Kelam konusu şirketlerin yüksek potansiyeline işaret edilen listede, Türkiye merkezli Kidolog da yer aldı. Ebeveyn ve çocuk danışmanlığı alanında hizmet veren Türkiye merkezli Kidolog, böylelikle şimdi ikinci yılını doldurmadan değerli bir muvaffakiyete imza attı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kidolog Kurucu Ortağı ve CEO’su Eray Uğurelli, ebeveyn ve çocuk danışmanlığının tüm dünyada her geçen gün ehemmiyet kazandığının altını çizerken, “Bu hususta artan farkındalık, teknolojik gelişmelerle birlikte yesyeni iş alanlarını ortaya çıkarıyor. Bugün dünyada ‘aile teknolojileri’ olarak da isimlendirilen çok büyük bir bölümde, bugüne kadar yapılmayanı yaparak aslında ebeveynlerin hayatını kolaylaştırmak, onlara en kıymetli varlıkları olan çocuklarıyla ilgili 7/24 inançlı danışmanlık hizmeti vermek için yola çıktık. Kısa müddette yaptıklarımızın yalnızca Türkiye’de değil dünyada ses getirmesi bizim için çok büyük bir memnunluk kaynağı. Türkiye’de doğup büyüyen lakin her vakit global hayal ve amaçları olan bir şirket olarak, yeni yatırımlarımızla birlikte, yurt dışı açılımımızı güçlendirerek dünyanın dört bir yanından ailelere bu hizmeti sunmak istiyoruz” dedi.

HENÜZ İKİNCİ YILINI DOLDURMADI

2021 yılının Şubat ayında Eray Uğurelli ve Burak Candan tarafından hayata geçirilen Kidolog, yetişkin bireylere ve ebeveynlere; gebelik periyodu öncesi, gebelik devri ve çocuklarını 18 yaşına getirene kadarki süreçte gereksinim duyabilecekleri 11 farklı kategoride, 500’den fazla uzmanıyla 7/24 inançlı online danışmanlık takviyesi sağlıyor.

KISA MÜDDETTE BEDELİNİ 10’A KATLADI

Kuruluşundan kısa müddet sonra Alesta Yatırım’dan 3 milyon liralık tohum öncesi yatırım alan, ikinci yatırım cinsinde ise 10 milyon liralık değerlemeye ulaşan Kidolog, tamamlanan son yatırım cinsiyle birlikte ise 30 milyon TL’lik değerlemeye ulaşarak kısa müddette kıymetini 10’a katlamayı başarmıştı. Bugünlerde son yatırım tipini kapatmak için mevcut ve potansiyel yatırımcılarla son görüşmelerini gerçekleştiren Kidolog, bu yıl içinde de Endeavor BTF, Turkish Collective ve G4A Turkey programlarına seçilmiş; son olarak geçtiğimiz aylarda Türk Telekom iştiraki TT Ventures bünyesinde yürütülen teşebbüs hızlandırma programı PİLOT’a kabul edilmişti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı