Chelsea resmen satıldı! Dünya devi için 4 milyar sterlinden fazla para ödediler

Chelsea‘de kulübün satışına ait 3 aydır devam eden süreç resmen sona erdi. İngiliz devi, Todd...

Chelsea resmen satıldı! Dünya devi için 4 milyar sterlinden fazla para ödediler

Chelsea‘de kulübün satışına ait 3 aydır devam eden süreç resmen sona erdi. İngiliz devi, Todd Boehly önderliğindeki konsorsiyuma satıldı.

CHELSEA İÇİN 12 YATIRIMCI TEKLİF VERDİ

Chelsea‘nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Roman Abramovich ve Todd Boehly önderliğindeki konsorsiyum ortasında satış süreçlerinin tamamlandığı duyuruldu. Bu süreçte Chelsea’nin satışı için 12 teklif alındığı, 4 yatırımcıdan 3’ünün ise son teklifi verdiği belirtildi.

4.25 MİLYAR STERLINE SATILDI

19 yıldır Rus oligark Roman Abramovich’in sahipliğinde bulunan Chelsea, Todd Boehly önderliğindeki konsorsiyuma toplamda 4.25 milyar sterlin karşılığında satıldı. İngiliz basınındaki haberlerde ise bu meblağın 2.5 milyar sterlinlik kısmının birinci etapta ödeneceği, kalan meblağın ise kulübe yatırım olarak yansıtılacağı tabir edildi.

Todd Boehly

CHESEA’NİN YENİ SAHİBİ TODD BOEHLY KİMDİR?

Amerikalı iş insanı Todd Boehly’nin NBA grubu Los Angeles Lakers, Amerikan Beyzbol Ligi kadrosu Los Angeles Dodgers ve Amerikan Bayan Basketbol Ligi Kadrosu Los Angeles Sparks’ta payları bulunuyor. Ayrıyeten Boehly, 6 milyar dolarlık yatırım şirketi Eldridge Industries’in de yüzde 60’ının sahibi. ABD’li iş insanı geçtiğimiz yıllarda dünyaca ünlü görüntü oyunu Fortnite’a da dev bir yatırım yapmıştı.