Disney+ Arayış dizisinin yayın tarihini açıkladı

Disney+ Arayış ile orijinal Türk dizilerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Daha önce diziden ilk...

Disney+ Arayış dizisinin yayın tarihini açıkladı

Disney+ Arayış ile orijinal Türk dizilerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Daha önce diziden ilk kareleri ve ilk tanıtım fragmanını paylaşan şirket, şimdi de Arayış’ın yayın tarihini ve resmi afişini paylaştı.

Arayış’ın yapımcılığını Ay Yapım üstlenirken, senaryosu Nükhet Bıçakcı ve Özlem Yücel’in imzasını taşıyor. Yönetmen koltuğunda ödüllü yönetmen Emin Alper’in oturduğu dizinin başrollerini ise Aslı Enver ve Mehmet Günsür paylaşıyor.

Dizide  ikiliye Defne Kayalar, Devin Özgür Çınar, Erol Babaoğlu, İpek Türktan, Erdem Şenocak, Begüm Akkaya, Şeyma Gökçe Cengiz, Onur Ünsal, Eylem Yıldız, Oral Özer ve Ali Yoğurtçuoğlu gibi isimler eşlik ediyor.

Disney+ Arayış dizisini 14 Haziran’da yayınlayacak

Arayış’ın hikayesi Disney+ tarafından şu şekilde özetleniyor: “Metropol hayatına sıkışmış, hasta, mutsuz ve yolunu kaybetmiş bir ruh olan Nisan, beraber katıldıkları bir şifa seansının ardından ortadan kaybolan arkadaşının izini sürerken şaibeli bir tarikata ulaşır. Tüm şüphelerine karşın tarikatın vaadine kayıtsız kalamayan Nisan, gizemli bir adam olan Tufan’ın peşinden bilinmezliklerle dolu bir maceraya atılır.”

Disney+ Arayış dizisini 14 Haziran’da Türkiye ile birlikte pek çok ülkede izleyicilerle buluşturacak.