Xiaomi’nin katlanabilir modeli Mi Mix Fold 2 yakında geliyor

Ekran teknolojilerinin bir epey gelişmesi ile birlikte karşımıza çıkan katlanabilir akıllı telefonlara, geçtiğimiz yıl bir...

Xiaomi’nin katlanabilir modeli Mi Mix Fold 2 yakında geliyor

Ekran teknolojilerinin bir epey gelişmesi ile birlikte karşımıza çıkan katlanabilir akıllı telefonlara, geçtiğimiz yıl bir yenisi daha eklenmişti.

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, yıllardır üzerinde çalıştığı yeni katlanabilir telefonu Mi Mix Fold’u tanıtmış ve epey düzgün satış sayıları elde etmişti.

MI MIX FOLD 2 YOLDA

Çinli marka, şimdilerde Mi Mix Fold 2 için çalışmalar yürütüyor.  . Taşınabilir bölümün muteber bilgi kaynaklarından biri olan Digital Chat Station, telefonun çıkış tarihiyle ilgili kimi bilgiler yayınladı.

Paylaşılan bilgilere nazaran, Xiaomi Mix Fold 2 haziran ayı sona ermeden tanıtılacak. Yeni modelin, 2K çözünürlüğe sahip 8.1 inç ana ekranla gelmesi bekleniyor.

Katlanabilir telefon için konuşulanlar ortasında Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemci ve daha büyük bir pilin yanı sıra kablosuz şarj teknolojisi de bulunuyor.

PATENT İMAJLARI ORTAYA ÇIKMIŞTI

Xiaomi’nin, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) katlanabilir telefonlarıyla ilgili patent başvurusu, geçtiğimiz aylarda ortaya çıkmıştı.

Patent imgesine baktığımızda, yeni telefonun katlama sistemi ve menteşe tasarımının Samsung’un Galaxy Z Fold serisine benzediğini söyleyebiliriz.

Üstteki manzara, ayrıca telefonun yan tarafına manyetik olarak takılmış üzere görünen bir kalemi de gösteriyor.

Öte yandan Xiaomi, Galaxy Z Flip serisine benzer başka bir katlanır akıllı telefon üzerinde de çalışıyor. Fakat şimdilik tüm bu modellerin teknik özelliklerine dair rastgele bir bilgi yok.