Bursa İnegöl’de ‘Kariyer’ iş birliği

BURSA (İGFA) – Bursa’da İnegöl Belediyesi, 2018 yılında iş arayan vatandaşlar ile işçi arayan firmaları...

Bursa İnegöl’de ‘Kariyer’ iş birliği

BURSA (İGFA) – Bursa’da İnegöl Belediyesi, 2018 yılında iş arayan vatandaşlar ile işçi arayan firmaları tıpkı çatı altında buluşturan İstihdam Merkezi Ofisini kurmuştu.

Her geçen gün gelişimini sürdürerek vatandaşlara hizmet sunan, bugüne kadar 200 dolayında firma ziyareti yapan ve onlarca firmayla toplu iş alımı tertibine imza atan İstihdam Merkezi, kapsamını genişleterek çalışmalarını sürdürüyor. Bu gayeyle Türkiye’nin pozisyon bazlı birinci ve en büyük fiyatsız iş ve eleman bulma uygulaması Meslek.net ile İnegöl Belediyesi ortasında “İşin Olsun-Belediye İş Birliği” projesi kapsamında protokol imzalandı.

Bölgedeki istihdamı arttırmak, bölge ve etrafında daha fazla iş fırsatı yaratmak ve dijital iş platformu kullanımlarını arttırmak emeliyle hayata geçirilen proje kapsamında düzenlenen protokol, bugün 11.00’da İnegöl Belediyesi Encümen Salonunda düzenlenen merasimle imzalandı. Protokol imza merasiminde Belediye Lideri Alper Taban ile birlikte Meslek.net Genel Müdür Yardımcısı Uğur Sağlıklıoğlu ve Meslek.net Türkiye Kamu Projeleri Yöneticisi Berat Duru, İnegöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla Bağlar Müdürü Ramazan Güleçyüz ile İstihdam Ofisi çalışanları hazır bulundu.

2 MİLYON KİŞİ İŞ SAHİBİ OLDU

İmza merasimi öncesi yapılan protokole ait açıklamalarda bulunan Meslek.net Genel Müdür Yardımcısı Uğur Sağlıklıoğlu, “İnegöl üzere Türkiye’nin birçok vilayetinden daha büyük bir ilçede, dünya mobilyasının başşehri sayabileceğimiz bir ilçede gerek iş arayan halkımızın gerekse de çalışma arkadaşı arayan iş verenlerimizin gereksinimlerine tahlil olacak bu hoş iş birliği için Liderimize ve İnegöl Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Umarım ki bu iş birliği birçok insanın hayatına dokunacak. 5 yıldır mavi yaka iş arayanlar ile patronları buluşturuyoruz. İşin Olsun, 5. yılında 5 yıldızlı bir uygulama haline geldi. İşsizlik probleminin üstesinden gelmek için hakikat adayla yanlışsız işin süratli bir formda buluşabilmesi kritik kıymet taşıyor. Mavi yaka iş ve eleman aramayı dijital ve kolay hale getiren İşin Olsun uygulamamızı da bu misyonla hayata geçirdik. Bugüne dek Türkiye’nin 81 vilayetinden yaklaşık 2 milyondan fazla kişi yeni işini İşin Olsun ile buldu. Aylık 8 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği platformumuzda 5 yılda 100 milyondan fazla kişi iş müracaatında bulundu. 800 bine yakın patron İşin Olsun’a ilan verdi. İnsanların meskenine ekmek götürmesine aracılık etmek bizim en büyük mutluluğumuz ve motivasyonumuz. İnegöl Belediyesi ile yaptığımız iş birliği ile İnegöl ve civarında yaşayan ve iş arayan mavi yaka adayların iş bulmalarını hızlandıracağımıza, patronların de eleman açığını gerçek adaylarla ve çok daha süratli kapatmalarına yardımcı olacağız. Böylelikle bölgedeki istihdama da olumlu katkılar sağlayacağımıza inanıyoruz. İş birliğimizin tüm bölge için güzel olmasını dileriz” dedi.