Bilgi ağına katılan ziraî işletmelere dayanak

ANKARA (İGFA) – Çiftlik Muhasebe Data Ağı (ÇMVA) Sistemi’ne dahil olan ziraî işletmelere bu yıl...

Bilgi ağına katılan ziraî işletmelere dayanak

Bilgi ağına katılan ziraî işletmelere dayanak - 02/12/2022

ANKARA (İGFA) – Çiftlik Muhasebe Data Ağı (ÇMVA) Sistemi’ne dahil olan ziraî işletmelere bu yıl için 600 lira iştirak takviyesi sağlanacak.

81 vilayette gönüllülük aslına dayalı olarak ağa katılan işletmelere 2022 yılı için yapılacak iştirak dayanağı ödemesine ait tarz ve asıllar bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna nazaran, ödemeler, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) ve/veya Bakanlık tarafından oluşturulan rastgele bir idari kayıt sistemine kayıtlı olup, ÇMVA Sistemi’ne dahil olan, bir muhasebe yılı müddetince ziraî faaliyetlerine ait muhasebe datalarını veri toplayıcılarla paylaşan ve bu ekonomik ve fiziki dataları ÇMVA Sistemi’ne kaydedilen ziraî işletmelere yapılacak.

Söz konusu işletmelere, işletme başına ve bir seferde olmak üzere bu yıl için 600 lira iştirak dayanağı ödenmesi kararlaştırıldı.

Bilgi ağına katılan ziraî işletmelere dayanak - 02/12/2022

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca yayımlanan “Çiftlik Muhasebe Data Ağı Sistemine Dâhil Olan Ziraî İşletmelere İştirak Dayanağı Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ”in ayrıntılarına ulaşmak için tıklayabilirsiniz.