Benzin fiyatını yanlış yazınca istasyonu tam 350 bin lira zarara uğrattı

ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Rancho Cordova kentindeki bir akaryakıt istasyonunda yönetici olarak çalışan John Szczecina, akaryakıtın...

Benzin fiyatını yanlış yazınca istasyonu tam 350 bin lira zarara uğrattı

ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Rancho Cordova kentindeki bir akaryakıt istasyonunda yönetici olarak çalışan John Szczecina, akaryakıtın galon (yaklaşık 3,7 litre) fiyatını 6,99 dolar yerine 0,69 cent olarak yazdı.

ÇALIŞANIN KUSURU İSTASYONA DEĞERLİYE PATLADI

Szczecina’nın yanılgısını fark etmesi ise neredeyse 3 saat sürdü ve durumdan faydalanmak isteyen şoförler adeta istasyona akın etti. Çalışanın bu yanlışı şubeye 20 bin dolar yani yaklaşık 346 bin TL’ye patladı.

PARAYI ÖDEYEBİLMEK İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI

Çalışan Szczecina, ondalık virgülü yanlış yere koyduğunu itiraf etti ve tüm sorumluluğu üstlendi. Çalışan ve ailesi, firmanın dava açabileceğini düşünerek, parayı geri ödeyebilmesi için internet üzerinden ailesiyle bir arada bağış kampanyası başlattı, şimdiye kadar ise 4 bin 700 dolar yani yaklaşık 82 bin TL toplandı.

“UCUZA AKARYAKIT ALAN BİREYLER TAKVİYE OLMALI”

Bağışçılar, Szczecina’nın yanılgısını üstlenmesinin faziletli bir davranış olduğunu söylerken kimileri da durumdan faydalanarak ucuza akaryakıt alan şahısların takviye olması gerektiğini belirtti.