LGS kapsamındaki iki oturumlu merkezi sınav sona erdi! Sonuçlar 30 Haziran’da açıklanacak

Öğrencilerin kendi okulunda girdiği imtihan 09.30’da başladı. Öğrencilere çoktan seçmeli 90 soru soruldu. Birinci oturumda...

LGS kapsamındaki iki oturumlu merkezi sınav sona erdi! Sonuçlar 30 Haziran’da açıklanacak

Öğrencilerin kendi okulunda girdiği imtihan 09.30’da başladı. Öğrencilere çoktan seçmeli 90 soru soruldu. Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı lisan derslerinden toplam 50 soru soruldu ve 75 dakika yanıtlama mühleti verildi.

İKİNCİ OTURUM 80 DAKİKA SÜRDÜ

İkinci oturum ise 11.30’da başladı ve 12.50’de sona erdi. Matematik ve fen bilimlerinden toplam 40 sorunun yöneltildiği ikinci oturumda öğrencilere 80 dakika mühlet verildi.

45 DAKİKALIK MOLA VERİLDİ

İki imtihan oturumu ortasındaki 45 dakikalık vakit diliminde öğrenciler, okul bahçelerine çıkarak muhtaçlıklarını giderdi.

YANLIŞSIZ VE YANLIŞ YANIT SAYILARI BELİRLENECEK

Sözel ve sayısal kısımlardaki her bir alt test için yanlışsız ve yanlış yanıt sayıları belirlenecek. Her bir öğrencinin, her bir alt testine ilişkin ham puanı, ilgili teste ilişkin gerçek karşılık sayısından yanlış yanıt sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacak.

SONUÇLAR 30 HAZİRAN’DA

İmtihan sonuçları, 30 Haziran’da “www.meb.gov.tr” internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere imtihan sonuç dokümanları posta yoluyla gönderilmeyecek.

BAKAN ÖZER, İMTİHAN UYUM MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi imtihan süreçlerinin canlı takip edildiği, Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) İmtihan Uyum Merkezi’ni ziyaret etti.