Bakan Nebati, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman ile bir araya geldi! İşte görüşmede ele alınan iki önemli konu başlığı

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile bir...

Bakan Nebati, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman ile bir araya geldi! İşte görüşmede ele alınan iki önemli konu başlığı

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile bir ortaya geldi. Edinilen bilgiye nazaran, Veliaht Prens Selman ile Bakan Nebati’nin Cidde’deki Al-Salam Sarayı’nda gerçekleşen görüşmesine, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da katıldı.

BAKANLIK KAYNAKLARI GÖRÜŞMEYİ DOĞRULADI

Hazine ve Maliye Bakanlığı kaynaklarının da teyit ettiği görüşmede, Türkiye ile Suudi Arabistan ortasındaki ikili bağlar ele alındı.

ERDOĞAN NİSAN AYINDA SUUDİ ARABİSTAN’I ZİYARET ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son periyotta yine sıcak münasebetlerin kurulduğu Suudi Arabistan’a nisan ayında ziyarette bulunmuş, Veliaht Prens Selman da haziranda Türkiye’ye gelmişti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan görüşmelerin akabinde yayımlanan ortak bildiride, iki ülkenin karşılıklı ticaretin geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesi imkanlarını, iki ülke ortasındaki karşılıklı ticaretin kolaylaştırılmasını ve önündeki zorlukların üstesinden gelinmesini, yatırım fırsatlarının araştırılması ve çeşitli alanlarda somut iştiraklere dönüştürülmesi için iki ülkenin kamu ve özel kesimindeki bağlantının artırılmasını ele aldıkları belirtilmişti.

Kaynak: AA / İktisat