Aytemiz, Metaverse evrenindeki ilk akaryakıt istasyonunu Digivega işbirliği ile kurdu

Sektörde yenilikçi ve şaşırtan hizmetleri ile öne çıkan Aytemiz, 2017 yılından bu yana yaptığı teknoloji...

Aytemiz, Metaverse evrenindeki ilk akaryakıt istasyonunu Digivega işbirliği ile kurdu

Sektörde yenilikçi ve şaşırtan hizmetleri ile öne çıkan Aytemiz, 2017 yılından bu yana yaptığı teknoloji yatırımlarıyla kesimin önde gelen kuruluşları ortasında yer alan Digivega ile yaptığı iş birliği sonucunda dünyada Metaverse kainatına giren birinci akaryakıt şirketi oldu.

Akaryakıt kesiminin yüzde yüz yerli markası Aytemiz, teknolojiye ve geleceğe yönelik yaptığı yatırımlarla kesimdeki yeniliklerini sürdürüyor. Dijitalde farklı alanlarda hizmet sunan Digivega ile çalışmalarına yeni bir boyut kazandıran Aytemiz, Decentraland evrenindeki istasyonda ziyaretçilerine avantajlı imkanlar sunuyor. Aytemiz istasyonunu ziyaret edenler, yeni bir istasyon tecrübesi yaşarken birebir vakitte istasyonda yer alan uygulama ekranları üzerinde sunulan özel kod ile yıl sonuna kadar “Aytemiz Vaay” uygulamasındaki indirimlere ek, yüzde 50 avantajlı akaryakıt alma fırsatına sahip olacaklar.

Kullanıcıların sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojileriyle erişim sağlayabildiği, çevrimiçi, 3D yahut sanal ortamların birbirleriyle entegre edilmesiyle oluşan Metaverse kozmosunun birinci akaryakıt istasyonu Aytemiz, ayda 280 bin kişi tarafından ziyaret edilen Dragon City isimli tema parkın yanına kuruldu.

‘’139,-72’’ koordinatlarında yer alan Aytemiz istasyonunda; Metaverse’ün birinci akaryakıtı MetaFuel ve ona özel animasyonlu pompa adasının yanı sıra Self Servis, Motorcu Dostu İstasyon ve elektrikli araç şarj noktası üzere Aytemiz’in müşterilerine sunduğu tüm şaşırtan eser ve hizmetleri de yer alıyor. Aytemiz’in yeni ve çağdaş konseptli ON 7/24 Market’inin de bulunduğu istasyonda Aytemiz’in katkılı yakıtı Optimum da tanıtılıyor. Ayrıyeten istasyondaki market raflarında Castrol eserleri yer alırken, elektrikli araç şarj noktasında ise MG’nin yeni ZS KONUT modeli ile otomotiv dalının yaşadığı dönüşüm ziyaretçilere gösteriliyor.

Digivega, 2020 ortasında Web3 odaklı projeleri geliştirmek üzere kurduğu Next-Gen iş ünitesi ile, markalara bu alanda hizmet vermektedir. AR/VR/XR, Blockchain, Akıllı Kontratlar, NFT, Virtual World ve Metaverse alanlarında bugüne kadar Ford Dijital Stüdyo, Aytemiz üzere birçok kıymetli projeyi hayata geçiren Digivega Next-Gen takımını her geçen gün büyütmeye ve bu alanda bölümde yenilikçi ve tecrübe odaklı projelere imza atmaya devam ediyor.

NextGen Takım başkanı Emrecan Tetik, Web3 ve Metaverse teknolojilerini yakından takip ederek yenilikçi ve vizyoner projelerle fark yaratmaya, markaların Web3 teknolojileri ile bu alanda eser ve hizmetlerini müşterilerine deneyimletmeye yardımcı olacak fark yaratan projeler üretmeye devam edeceklerini belirtti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı