İTO’nun 81 komitesi içinde tek bayan Lider Ebru Koralı

İTO 17. Restoran, Yiyecek ve İçecek dalını temsil eden komite, oy birliği ile Ebru Köktürk...

İTO’nun 81 komitesi içinde tek bayan Lider Ebru Koralı

İTO 17. Restoran, Yiyecek ve İçecek dalını temsil eden komite, oy birliği ile Ebru Köktürk Koralı’yı lider seçti. Kesimin yakından tanıdığı, yenilikçi ve öncü misyonu ile öne çıkan Koralı, yeni devirde vazife yapacak 81 komite içinde tek bayan lider ve 273 kişilik meclisin 8 bayan meclis üyesinden biri. 

 

Başkan Ebru Koralı yaptığı açıklamada, 17.Restoran, Yiyecek ve İçecek Komitesi olarak, bölümün sorunlarının tahliline yönelik faal bir tavır izleyeceklerini ve karar birliğiyle saptanan hususlar üzerine ağırlaşarak gündem oluşturacaklarını söyledi. 

 

Koralı, kelamlarına şöyle devam etti: “Elbette, yalnızca sorun çözen bir komite değil, kesimi geliştiren, büyüten bir sürecin de modülü olacağız. Kentin turizm potansiyeline yakışan iş birlikleri ve kısa vadeli eğitimlerle bölümün muhtaçlığı olan çalışanların kazanımına kıymet vereceğiz.” Ebru Koralı, gastronominin, yaratıcı iktisadın ayrılmaz bir modülü olduğunu ve genç istihdamı konusunda fark yaratan bir kesim olduğunun da altını çizdi.

 

Yeni devir kararları

17. Komitenin 15 Aralık günü gerçekleşen toplantısında Müzik yayını yapan işletmelere yapılan kontrollerin yürürlükte olan ‘Çevresel Gürültünün Kıymetlendirilmesi ve İdaresi Yönetmeliği’ kapsamında olması ve ruhsat saatlerinin dikkate alınması gerekliliğine dikkat çekildi. Sektörel problemlerin masaya yatırıldığı toplantıda, İstanbul için bir çok yeni projenin de hayata geçirilmesi konuşuldu. Ayrıyeten,17. Komite tarafından yiyecek içecek ve restoran kesiminin ekonomik gelişimi kadar,   kültürel ve sosyolojik gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen yeni periyot kararları da alındı. 

 

Ebru Koralı TURYİD (Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği) kurucularından ve idare konseyi üyesi. 1995 yılından bu yana İstanbul gastronomi ve cümbüş dünyasının yakından tanıdığı bir isim. Hayal Kahvesi Çubuklu, Yalı 77, Sade Gastronomy & Sinema markaları, yarattığı şenlik ve etkinliklerle tanınıyor. 

Sektörün gelişimine katkı yapan pek çok projede imzası var. Bunlardan en değerlisi Küresel Gastro İktisat Doruğu. Yaratılan büyük tesir bugün Anadolu’nun her köşesinde hissediliyor ve Türk Mutfağı faal ‘yumuşak’ güç olarak pozisyonlanıyor.  Sosyal Gastronomi, Gastro Diplomasi, ülke ve kent markasına katkı koyan tüm disiplinlerde iş birlikleri yapıyor ve geliştiriyor. Bağlantı ve marka idaresi konusunda hizmet veren bir ajansın da sahibi. 

 

Ticaret odasının en kalabalık grubu

 

17.Restoran, Yiyecek ve İçecek komitesi; 

Başkan ve Meclis Üyesi Ebru Koralı Sade Gastronomy, 

Başkan Yardımcısı Okan Akkaş Akkomarka, 

Meclis Üyesi Atilla Bingöl Bridge Restoran, 

Meclis Üyesi Barış Tansever Sunset Grill Bar, 

Meclis Üyesi Yücel Özalp Pandeli, Firuze  ve Topaz,   

Meclis üyesi Ali Gökçek The Hunger Hilltown, 

Komite Üyesi Faruk Ügümü Hünkar, 

Komite Üyesi Halit Akdeniz Destan Grup 

Komite Üyesi Nazım Topuz  Minoa 

Komite Üyesi Rouzben Gergeri Ziba Besin AŞ. 

Komite Üyesi Selim Yel – Kasket Besin LTD. ŞTİ  den oluşuyor ve ticaret odasında en kalabalık bölümlerden birini temsil ediyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı