Çimsa, sürdürülebilir eserlerle ürün gamını güçlendirmeye devam ediyor!

Sabancı Topluluğu’nun küresel markası Çimsa, sürdürülebilir hayat alanlarının gelişimini sağlayacak yeni eserler sunmaya devam ediyor....

Çimsa, sürdürülebilir eserlerle ürün gamını güçlendirmeye devam ediyor!

Sabancı Topluluğu’nun küresel markası Çimsa, sürdürülebilir hayat alanlarının gelişimini sağlayacak yeni eserler sunmaya devam ediyor. Sürdürülebilir ve daha uzun ömürlü yapı materyallerine dönüştürdüğü eserlerini yeni isimleri ve torba dizaynları ile müşterilerine tanıtan Çimsa, yeni eser portföyü ile dikkat çekiyor. 

Sabancı Holding iştiraki Çimsa, çimento eser gamını etraf dostu eserler ile geliştiriyor ve güçlendiriyor. Tedarikçilerini, müşterilerini ve iş ortaklarını sürdürülebilirlik çalışmalarına dahil eden Çimsa, etraf dostu eserlerle müşterilerinin artan sürdürülebilirlik ihtiyaçlarını yerine getirmelerine yardımcı oluyor. Çimsa’nın yeni Harika Gri Çimento Ailesi’nin yüksek fırın cürufu, doğal puzolan, öğütülmüş kalker, uçucu kül üzere düşük emisyonlu hammaddeler içeren eserleri sürdürülebilir kentsel projelerin geliştirilmesine katkıda bulunacak.

Çimsa Muhteşem Gri Çimento Ailesi’nin eser gamında bulunan Çimsa Izo Power 42,5 %15*’e kadar, Çimsa Master Power ise %50*’ye kadar karbon emisyonlarının azaltılmasını sağlıyor. Yapı kalitesini düzgünleştirmeye, sağlam kentsel gelişime ve altyapı oluşturmaya katkıda bulunacak Çimsa Resistant SR ve Çimsa Resistant LA ise konut inşasından altyapıya kadar sanayinin geniş uygulama yelpazesinde tahliller sunuyor. 

Teknolojiyi tüm süreçlerde en verimli biçimde kullanan Çimsa, akıllı torba uygulaması sayesinde de eser ambalajlarındaki QR kod ile müşterilerini yeni eser teknik bilgilerine yönlendiriyor ve her eserin öne çıkan özelliklerini piktogramlarla tanıtıyor.

Sürdürülebilirliği ve dayanıklılığı destekleyen geniş eser yelpazesini tanıtırken bilhassa çevresel performansı ön planda tutan müşterilerine yanlışsız eserleri sunarak tahlil ortağı olmayı hedeflediklerini belirten Çimsa Gri Çimento Pazarlama & Satış Genel Müdür Yardımcısı Barış Karahüseyin şu değerlendirmelerde bulundu“Sektörümüzden beklentiler değişirken, küresel bir çimento şirketi olarak emisyon yoğunluğu düşük ve döngüsel iktisada katkıda bulunan eserler geliştirmek için güçlü Ar-Ge yapımız ile kaliteden ödün vermeden sürdürülebilirliği odağına alan çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Çimentonun düşük karbonlu iktisada geçişte oynayacağı kritik bir rolü var.   Bölümün öncüsü Çimsa olarak, karbon ayak izimizi azaltma sorumluluğumuz olduğunun farkındayız ve bu sebep ile eser portföyümüzde değişikliğe gittik. Yeni Harika Gri Çimento Ailemiz emisyon yoğunluğu düşük çimentolar da dahil olmak üzere çok çeşitli mevcut ve yeni eserler içeriyor. Bugünden yarınlara, çimento ve betonun temel yapı gereci olduğu inşaat kesiminde, bu kıymetli bir adım ve gerekli bir katkıdır. Öbür dalların atık ve yan eserlerini hammadde ve yakıt olarak kullanarak onlardan kaynaklanabilecek çevresel problemlere tahlil ortağı oluyoruz. Düşük karbon ayak izini, yenilenebilir güç kullanımını artırarak daha da geliştiriyoruz. Gelecekte de bunu yapmaya devam edeceğiz.” 

*Çimsa tarafından üretilen CEM I 42,5 R çimentosu ile karşılaştırılan veriler

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı