Atatürk’ün sözlerini silenler, eserlerini unutturamaz!...

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Osmaniye’deki Anıt’ındaki sözlerinin bazı harflerinin tahrip edilmiş olması tepkiyle karşılandı.

Atatürk’ün sözlerini silenler, eserlerini unutturamaz!...

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Osmaniye’deki Anıt’ındaki sözlerinin bazı harflerinin tahrip edilmiş olması tepkiyle karşılandı.

Osmaniye kent merkezinde, eski Valilik binasının bulunduğu alan üzerinde (Devlet Bahçeli Meydanı’ndaki  ve Şehitler Anıtı yanında) bulunan Atatürk Anıtı’ndaki yazılı olan; “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözleri  daha önceki yıllarda olduğu gibi yine tahrip edildi.

Milli Bayramlar başta olmak üzere, belli günlerde kutlanmakta olan günlerde “çelenk sunulması” yapılan, STK’ların basın açıklamaları yaptığı alan üzerindeki Atatürk Anıtı üzerindeki yazının, tahrip mi edildiği veya sağlam olmadığı için yazıldığı yerden düşmüş mü olabileceği  vatandaşlar tarafından merak konusu olurken, tepkiler de yoğunlaştı.

Resmi törenlerin gerçekleştiği bu anıt üzerindeki yazının bazı zamanlarda harflerinde “silinmeler” olduğu yönündeki haberlerimizi görüntülü olarak gazetemizde gündeme getirmiştik.

27 Şubat 2021 tarihinde saat:15.28’de görüntüleyerek yayınladığımız gazete haberimizin ardından, ilgililer duyarlılık göstererek yazıdaki eksik harfleri düzelterek tümceyi tamamlamışlardı.

Aradan geçen ayların ardından, yeni bir “tahribat” olayının görüntülerini gündeme getiriyoruz.

8 Haziran 2022 Çarşamba günü, saat:14.00’de görüntülediğimiz Atatürk Anıtı üzerindeki yazılardaki harflerin silinmiş olması ile ilgili olayı, Valilik makamı başta olmak üzere, ilgili ve yetkililerin bilgilerine sunmak istiyoruz.

Atatürk Anıtı üzerindeki yazılan silinmiş olması ile ilgili olarak; “birileri tarafından harfler tahrip mi edildi, yoksa sağlam yapıştırılması için düştü mü!?” şeklinde kuşkular duyulmaya başlandı?” diye soruyoruz.

Devlet Bahçeli Meydanı üzerindeki Atatürk Anıtı’ndaki yazıların belli zamanlarda “Tahrip edilmesi” olayı ile ilgili olarak yetkililerin gereken önlemleri  almaları bekleniyor.

Osmaniye kent merkezindeki Atatürk Anıtı üzerindeki sözlerinin “tahrip edilmesi” olayı ile ilgili olarak tepkilerini dile getiren vatandaşlar; “Atatürkçü Düşünce Derneği Osmaniye Şube Başkanlığı neden suskun kalıyor!? Atatürk’e yapılan bu haksızlığı neden göremiyor veya takip edemiyor!? Bu görüntüler karşısında ADD Osmaniye Şubesi’nin tepkilerini merak ediyoruz!?” diye konuştular.