Allianz Türkiye, start-up’ları iklim değişikliğinin etkilerini azaltacak çözümler geliştirmeye davet ediyor

Sigorta kesiminde inovasyonu geliştirmeyi hedefleyen Allianz HackZone Open Insurance Programı’na müracaatlar başladı. Allianz Türkiye, mikromobilite,...

Allianz Türkiye, start-up’ları iklim değişikliğinin etkilerini azaltacak çözümler geliştirmeye davet ediyor

Sigorta kesiminde inovasyonu geliştirmeyi hedefleyen Allianz HackZone Open Insurance Programı’na müracaatlar başladı. Allianz Türkiye, mikromobilite, finansal danışmanlık ve iklim değişikliğinin tesirleri alanlarında tahliller geliştirecek start-up’lara eğitim, mentorluk üzere takviyelerin yanı sıra birlikte çalışma fırsatı sunacak.

Yeni kuşak sigortacılığın öncüsü Allianz’ın kesimde inovasyonu ileriye taşıma maksadıyla start-up’larla iş birlikleri kurduğu HackZone Open Insurance Programı’na müracaatlar başladı. Yenilikçi iş modellerini ve projeleri destekleme vizyonu doğrultusunda API’larını (Uygulama Orta Yüz Programları) kullanıma açan Allianz Türkiye, start-up’ları inovatif sigorta eserleri ve hizmetler geliştirmeye davet ediyor. Allianz Türkiye’nin teşebbüs hızlandırma ve kurumsal inovasyon ortağı Hackquarters iş birliğiyle hayata geçirdiği programda, start-up’lar altı hafta boyunca eğitim ve mentorluk takviyesi alma imkânına sahip oluyor.

Programa başvuran start-up’lar, bu yılın üç ana teması olarak belirlenen ‘İklim değişikliği ile mücadele’, ‘Finansal danışmanlık ve varlık idaresi alanında yeni iş fırsatları ve dijital çözümler’ ve ‘Yeni mobilite ekosisteminde mikromobilite (micromobility) ve araç paylaşımı (carsharing) kullanımlarında anlık sigorta çözümleri’ üzerine çalışacaklar. İklim değişikliği ile çaba kapsamında geliştirilecek eser ve hizmetler; iklim değişikliğinin sıhhat, tarım ve finans üzere alanlardaki tesirlerinin ölçülmesine, tetiklediği olayların ve hasarların idaresi ile tesirlerinin azaltılmasına odaklanacak.

Start-up’lar HackZone Open Insurance Programı’na müracaatlarını, 11 Kasım 2022 tarihine kadar hackzoneinsurance adresi üzerinden yapabilecek. Ocak 2023’te gerçekleştirilecek finalde kazanan start-up’lar, mükafatın yanı sıra Allianz ile PoC (projeleri için ön çalışma) fırsatına sahip olacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı