Dört aylık enflasyon yüzde 31,71 olarak gerçekleşti! İşte memur ve emeklinin alacağı zam oranı

Tüik‘in açıklamasına nazaran dört aylık enflasyon yüzde 31,71 olarak gerçekleşti. Buna nazaran memur ve memur...

Dört aylık enflasyon yüzde 31,71 olarak gerçekleşti! İşte memur ve emeklinin alacağı zam oranı

Tüik‘in açıklamasına nazaran dört aylık enflasyon yüzde 31,71 olarak gerçekleşti. Buna nazaran memur ve memur emeklilerine şimdiden yüzde 24,71 enflasyon artırımı, SSK emeklilerine de yüzde 31,71 artırım imkanı doğdu.

NİSAN AYI SAYILARI AÇIKLANINCA ARTIRIM İMKANI DOĞDU

Memur ve memur emeklileri yılda iki kere maaşlarını artırımlı alıyor. Artırım oranları toplu kontrata nazaran evvelden belirleniyor ve geçmiş 6 aylık enflasyondan kaynaklı fark oluşursa maaş artırımına yansıyor. Nisan ayı enflasyon sayılarının açıklanmasıyla memur, memur emeklisi ve SSK emeklileri için şimdiden artırım imkanı doğdu.

YÜZDE 24,71’LİK ENFLASYON FARKI

NTV’de yer alan habere nazaran; memur ve memur emeklisi temmuzda yüzde 7 toplu kontrat artırımı alacak. Dört aylık enflasyon baz alındığında memur ve memur emeklileri için şimdiden yüzde 24,71’lik enflasyon farkı imkanı doğdu. Mayıs ve haziran aylarındaki enflasyon verisiyle artırım farkında son oran netleşecek.

TEMMUZ AYINDA NETLEŞECEK

SSK emeklileri de aylıklarına 6 aylık enflasyon kadar artırım alıyor. Dört ay itibariyle bu sayı şimdiden yüzde 31,71’i buldu. Emeklilerin alacağı artırım oranı temmuz ayında netleşecek.