AFAD’da deprem bölgesindeki çalışmalara ilişkin koordinasyon toplantısı yapıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde 28 gündür...

AFAD’da deprem bölgesindeki çalışmalara ilişkin koordinasyon toplantısı yapıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde 28 gündür devam eden çalışmalara ait uyum toplantısı yapıldı.

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) Uyum Merkezi’ndeki toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve AFAD Lideri Yunus Sezer ile birtakım bakan yardımcıları katıldı.

Toplantıda, 24 saat aslına nazaran yürütülen çalışmalar ve mevcut duruma ait bilgilerin yer aldığı sunum eşliğinde, bakanlıkların ve ilgili kurumların verdikleri hizmet ve dayanaklar ele alındı.

Başta tahliye, barınma, çadır ve konteyner kent, beslenme, güç, haberleşme ve irtibat, ulaştırma ve altyapı mevzularının değerlendirildiği toplantıda, depremzedeler için sağlanan ödenek ve takviyeler, konutların hasar durumu, içme suyu arz durumu üzerinde duruldu.

Toplantıda, kentlerin yine inşa ve ihyasına yönelik yürütülecek faaliyetler, sarsıntıdan etkilenen organize sanayi bölgeleri ile küçük sanayi sitelerinin en kısa müddette yine hizmete başlaması için yapılması gerekenler görüşüldü.