ABD’de okuluna katliam mesajı atan 10 yaşındaki çocuk gözaltına alındı

Florida‘da yaşayan 10 yaşındaki bir çocuk okuluna ‘binayı havaya uçurmakla’ tehdit eden bir bildiri gönderdi....

ABD’de okuluna katliam mesajı atan 10 yaşındaki çocuk gözaltına alındı

Florida‘da yaşayan 10 yaşındaki bir çocuk okuluna ‘binayı havaya uçurmakla’ tehdit eden bir bildiri gönderdi. İletisi gören yetkililer polise haber verince Daniel isimli çocuk gözaltına alındı. Öte yandan yetkililer yaşanan katliamlar üzerine ülke genelinde alınan tedbirlerin sıkılaştırıldığını aktardı.

TEKSAS KATLİAMINDA 21 KİŞİ ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Abd‘nin Texas eyaletine bağlı Uvalde kentinde bulunan Robb İlkokulu, 18 yaşındaki Salvador Ramos’un düzenlediği silahlı akınla adeta kan gölüne döndü. Konutta büyükannesini öldürdükten sonra silahını alarak okula giden Ramos, burada 19’u öğrenci 2’si öğretmen olmak üzere 21 kişiyi katletti.

“SENİ ETİKETLEDİĞİM İÇİN MİNNETAR OL”

Ramos’un hücumdan evvel attığı bildirilere ise İngiliz Daily Mail gazetesi ulaştı. Saldırganın 19 çocuğu öldürmeden saatler evvel Instagram’da tanımadığı bir bayana bildiriler attığı ortaya çıktı. Los Angeles’ta yaşayan bayanı silahlı bir fotoğrafına etiketleyen saldırgan iletisinde tanımadığı bayana “Seni etiketlediğim için minnettar ol” yazdı.

“SANA SÖYLEMEK İSTEDİĞİM KÜÇÜK BİR SIRRIM VAR”

İkili ortasında bundan sonra gerçekleşen yazışmalar ise tabiri caizse okuyanların kanını dondurdu. Saldırgan bayana “Sana söylemek istediğim küçük bir sırrım var” diye bildiri attı. İsmi açıklanmayan bayanın cevabı ise “Uyuyor olabilirim zira hasta oldum” oldu. Saldırganın salı günü sabah 9:16’daki son iletisi “Havayı çıkarıyorum” oldu.