Elon Musk, Twitter’ı Satın Almaktan Vazgeçebileceğini Söyledi

Elon Musk, SEC’e yapmış olduğu bildirimde Twitter’ı satın almaktan vazgeçebileceğini söyledi. Elon Musk, şirketin kullanıcı...

Elon Musk, Twitter’ı Satın Almaktan Vazgeçebileceğini Söyledi

Elon Musk, SEC’e yapmış olduğu bildirimde Twitter’ı satın almaktan vazgeçebileceğini söyledi.

Elon Musk, şirketin kullanıcı tabanı ile ilgili bilgi yayınlama isteksizliği konusunda Twitter ile anlaşmazlık yaşarken, 41,4 milyar dolarlık anlaşmadan çekilmesi de ihtimaller arasında yer alıyor.

Elon Musk, SEC’e yaptığı bildirimde şu ifadeleri kullandı:

“Bu, Twitter’ın birleşme sözleşmesi kapsamındaki yükümlülüklerin açık bir ihlalidir ve Mr. Musk, işlemi tamamlamama hakkı ve birleşme sözleşmesini feshetme hakkı da dahil olmak üzere bundan kaynaklanan tüm hakları saklı tutar”

Musk’ın avukatları, Twitter’ın birleşme anlaşması tarafından belirlenen gereklilikleri karşılamadığını ve bu durumun Musk’a anlaşmaktan vazgeçme hakkı verdiğini savundu.

Bildirimde, Twitter’ın kullanıcıları hakkında yalnızca sınırlı veri yayınladığını ve “en son teklifinin” yalnızca şirketin test metodolojileri hakkında bilgi içerdiğini söyledi.

Elon Musk daha önce, Twitter hesaplarının %5’inden daha azının spam ya da sahte olduğu raporlarını doğrulamak için anlaşmayı “beklemeye” aldığını dile getirmişti.